WTA Indian Wells: Porażka Belindy Bencić, demonstracja siły Karoliny Pliskovej

Szwajcarka Belinda Bencić przegrała ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Belinda Bencić (WTA 8) nie ma ostatnio dobrej passy. Po osiągnięciu finału w Sankt Petersburgu, z turniejów w Dubaju i Ad-Dausze odpadła po pierwszym meczu. Szwajcarka nie podbije również Indian Wells. W III rundzie przegrała 4:6, 6:3, 3:6 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 97). Słowaczka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama przełamała rywalkę cztery razy. W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu zdobyła 13 z 22 punktów przy siatce. Naliczono jej 32 kończące uderzenia i 36 niewymuszonych błędów. Bencić miała 29 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Kolejną rywalką Rybarikovej będzie Roberta Vinci (WTA 9), która obroniła cztery break pointy i pokonała 6:1, 6:3 Elinę Switolinę (WTA 14). W ciągu 61 minut Włoszka posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 11 niewymuszonych błędów. Przy siatce była 14 razy i zdobyła 11 punktów. Ukraince zanotowano 17 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Karolina Pliskova (WTA 19) rozbiła 6:2, 6:0 Anę Ivanović (WTA 18) i podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Serbką. W trwającym 49 minut spotkaniu Czeszka posłała siedem asów i zgarnęła 18 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. Na jej konto poszło 18 kończących uderzeń i dziewięć niewymuszonych błędów. Ivanović miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek. Serbka to mistrzyni turnieju w Indian Wells z 2008 roku.

- Grałyśmy ze sobą wcześniej kilka razy i zawsze wygrywałam. Myślę, że pokazałam naprawdę dobry tenis i cieszę się, że tak szybko awansowałam do następnej rundy - powiedziała Pliskova. - Na początku ubiegłego roku ani razu nie odpadłam po pierwszym meczu. W tym sezonie zdarzyło mi się to dwa razy z rzędu, więc jestem szczęśliwa, że mam tutaj kilka spotkań i czekam już na kolejny - dodała Czeszka, która w zeszłym miesiącu nie wygrała ani jednego pojedynku w Dubaju i Ad-Dausze. Jej pogromczyniami w tych turniejach były Coco Vandeweghe i Margarita Gasparian.

O ćwierćfinał Pliskova zmierzy się z Johanną Kontą (WTA 26), która wygrała 6:4, 6:1 z Denisą Allertovą (WTA 64). Brytyjka zaserwowała sześć asów, a Czeszka, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Andżelikę Kerber, popełniła siedem podwójnych błędów.