WTA Miami: Kłopoty Sereny Williams, Simona Halep ugasiła entuzjazm Darii Kasatkiny

Liderka rankingu Serena Williams potrzebowała trzech setów, aby pokonać swoją rodaczkę Christinę McHale w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Fot PAP/EPA PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Serena Williams w tym roku zaliczyła dwa finały, ale wciąż pozostaje bez tytułu. W Australian Open przegrała z Andżeliką Kerber, a w Indian Wells uległa Wiktorii Azarence. Już na otwarcie turnieju w Miami liderka rankingu miała niespodziewane problemy, trochę na własne życzenie. Prowadziła 6:3, 5:3 i w drugim secie miała piłkę meczową, ale musiała walczyć na pełnym dystansie z Christiną McHale (WTA 56). Ostatecznie Williams wygrała 6:3, 5:7, 6:2 po dwóch godzinach i siedmiu minutach walki.

W całym meczu Williams zaserwowała 12 asów, o pięć więcej niż jej rywalka. Liderka rankingu popełniła dwa podwójne błędy, a jej przeciwniczka sześć. Serenie naliczono 33 kończące uderzenia i 44 niewymuszone błędy. McHale miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 32 pomyłki. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką Williams będzie Zarina Dijas (WTA 97), która wróciła z 3:5 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:3 Darię Gawriłową (WTA 34).

Simona Halep (WTA 5) prowadziła z 18-letnią Darią Kasatkiną (WTA 36) 6:3, 5:2, ale drugi set kosztował ją trochę nerwów. Rumunka wygrała z utalentowaną Rosjanką 6:3, 7:5 po meczu, w którym było dziewięć przełamań. W ciągu 84 minut piąta rakieta globu posłała 24 kończące uderzenia i popełniła 33 niewymuszone błędy. Kasatkinie zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek.

W III rundzie rywalką Halep będzie Julia Görges (WTA 66), która pokonała 3:6, 6:1, 6:4 Samanthę Stosur (WTA 27). Niemka zaserwowała dziewięć asów i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Australijka popełniła siedem podwójnych błędów. Görges podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z mistrzynią US Open 2011. W 2009 roku Niemka była lepsza od Halep w kwalifikacjach do turnieju w Paryżu. Dwa lata temu w Madrycie zdecydowanie górą była Rumunka (6:2, 6:0).

Finalistka Rolanda Garrosa 2015 Lucie Safarova (WTA 15) przegrała 2:6, 3:6 z Yaniną Wickmayer (WTA 47). W ciągu 69 minut belgijska półfinalistka US Open 2009 zaserwowała siedem asów, zdobyła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie cztery break pointy, jakie sobie wypracowała. Safarova wciąż pozostaje bez wygranego w tym roku meczu. Wcześniej wystąpiła w Ad-Dausze i Indian Wells. Opuściła całe australijskie lato w wyniku powikłań po infekcji bakteryjnej, z powodu której opuściła kilka turniejów pod koniec ubiegłego sezonu.

Kolejną rywalką Wickmayer będzie Heather Watson (WTA 69), która od 1:3 w pierwszym secie zdobyła 11 gemów z rzędu i wyeliminowała Sloane Stephens (WTA 22). W trwającym 62 minuty spotkaniu amerykańska półfinalistka Australian Open 2013 popełniła 31 niewymuszonych błędów przy siedmiu kończących uderzeniach. Przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko pięć z 21 punktów. Watson naliczono 12 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek. Brytyjka wykorzystała pięć z sześciu break pointów.

Niezwykle dramatyczny bój stoczyły Caroline Garcia (WTA 48) i Andrea Petković (WTA 21). Wygrała ta pierwsza 7:6(5), 3:6, 7:6(2) po dwóch godzinach i 49 minutach walki. W pierwszym secie Niemka z 0:3 wyszła na 5:3, ale przy 5:4 zmarnowała dwie piłki setowe. W drugiej partii wyszła na 3:0, by dać rywalce wyrównać na 3:3. W kolejnych trzech gemach Petković straciła tylko trzy punkty. W trzecim secie półfinalistka Rolanda Garrosa 2014 nie wykorzystała prowadzenia 4:2. Obie tenisistki zaserwowały po siedem asów. Niemka popełniła 10 podwójnych błędów, a Francuzka tylko cztery. Petković zaliczyła o jedno przełamanie więcej od rywalki (6-5) i zdobyła o 10 punktów więcej (121-111), ale pożegnała się z turniejem.

W III rundzie Garcia zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 19), mistrzynią US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009. Rosjanka wróciła z 1:3 w trzecim secie i pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Carinę Witthöft (WTA 82) po dwóch godzinach i 20 minutach walki. Była wiceliderka rankingu sześć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała osiem z 11 break pointów.