Cykl ITF: Magdalena Fręch najlepsza w Japonii, pierwsze trofeum Polki na zawodowych kortach

Magdalena Fręch zwyciężyła w turnieju ITF na kortach twardych w japońskiej Nishitamie. W niedzielnym finale polska tenisistka pokonała 7:5, 6:4 zawodniczkę gospodarzy, Mai Minokoshi.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Mai Minokoshi zajmuje obecnie 589. miejsce w rankingu WTA, natomiast Magdalena Fręch jest aktualnie 543. singlistką świata. W niedzielę obie panie starały się o premierowe singlowe trofeum na zawodowych kortach, ale po 86 minutach z tytułu cieszyła się 18-letnia łodzianka.

Japonka jako pierwsza stworzyła sobie okazje na przełamanie, ale Polka obroniła trzy break pointy, po czym wygrała cztery gemy z rzędu. Fręch była przy własnym podaniu o punkt od zwycięstwa w partii otwarcia, lecz 23-letnia rywalka wyrównała na po 5. Nasza zawodniczka nie poddała się jednak i w 12. gemie uzyskała decydującego breaka.

Jest pierwszy tytuł singlowy pro w karierze !!! Wygrałam 7 5 6 4 w finale !!!

Opublikowany przez Magdalena Fręch na 26 marca 2016

W drugim secie jako pierwsza przełamała Minokoshi, ale odpowiedź Polki była znakomita, ponieważ od stanu 1:2 wygrała ona cztery kolejne gemy. W dziewiątym gemie Fręch zadrżała co prawda ręka i powrotnego breaka zaliczyła Japonka, lecz po zmianie stron łodzianka wypracowała trzy meczbole i drugiego z nich wykorzystała.

Fręch za triumf w Nishitamie otrzyma 12 punktów do rankingu WTA, zaś Minokoshi siedem. Nasza reprezentantka nie miała czasu na świętowanie, bowiem już w niedzielny wieczór rozegrała mecz II rundy eliminacji do turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Kofu. W pierwszym pojedynku, który odbył się w sobotę, podopieczna Andrzeja Kobierskiego okazała się lepsza od Japonki Yuki Higuchi 6:2, 7:6(1). W drugiej fazie spotkała się ze zdolną Szwedką Susanne Celik i po porażce 5:7, 2:6 straciła nadzieję na występ w głównej drabince.