WTA Miami: Madison Keys lepsza od Roberty Vinci, Irina-Camelia Begu wygrała maraton z Kristyną Pliskovą

Roberta Vinci nie sprostała Madison Keys i na III rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem w Miami. Ponad dwuipółgodzinny bój wygrała natomiast Irina-Camelia Begu, która pokonała Kristynę Pliskovą.

Karolina Konstańczak

Roberta Vinci, dziewiąta obecnie tenisistka świata, w niedzielę w ramach III rundy turnieju w Miami mierzyła się z Madison Keys. Włoszka w ubiegłym sezonie pożegnała się z imprezą już w meczu otwarcia, więc nie musiała się martwić o stratę punktową.

W pierwszym secie tylko reprezentantka Italii miała problemy przy własnym podaniu. 33-latka straciła serwis w pierwszym gemie, a w trzecim i piątym broniła się przed podwójnym przełamaniem. Chociaż Włoszka zdołała zażegnać niebezpieczeństwo, nic nie wskórała przy podaniu Keys. W drugim secie to również Amerykanka jako pierwsza uzyskała cenne przełamanie i po obronie aż trzech break pointów z rzędu odskoczyła na 5:3. Vinci próbowała jeszcze walczyć i obroniła nawet dwie piłki meczowe, jednak finalnie po godzinie i 25 minutach przegrała 4:6, 4:6.

Rywalką Keys w IV rundzie turnieju w Miami będzie Irina-Camelia Begu. 35. tenisistka świata w niedzielę stoczyła ponad dwuipółgodzinny bój z Kristyną Pliskovą, tenisistką z kwalifikacji. Rumunka tym samym po raz pierwszy w obecnym sezonie awansowała do tak dalekiej fazy turnieju. Przypomnijmy, że przez długi okres borykała się z kontuzją prawego kolana.

Tímea Babos, która w Miami pokonała m.in. Karolinę Pliskovą, w niedzielę okazała się lepsza od posiadającej dziką kartę Naomi Osaki. Zacięta walka toczyła się tylko w pierwszym secie, bowiem Japonka wybroniła się ze stanu 2:5 i wyrównała na 5:5. W końcówce lepsza okazała się jednak Węgierka, która triumfowała 7:5. W drugiej odsłonie Babos nie straciła ani jednego gema, oddając swojej rywalce tylko jedenaście piłek.

Babos osiągnęła tym samym kolejny wartościowy wynik w obecnym sezonie - wcześniej awansowała do półfinału w Shenzhen i ćwierćfinału w Sankt Petersburgu. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem drugim Andżelika Kerber, z którą przegrała wszystkie trzy bezpośrednie starcia.

Niemka w niedzielę mierzyła się z Kiki Bertens i zupełnie nieoczekiwanie przegrała pierwszego seta aż 1:6. W drugiej partii Holenderka poprosiła o przerwę medyczną, narzekając na problemy z żołądkiem. Finalnie przy stanie 1:6, 6:2, 3:0 na korzyść Kerber kwalifikantka poddała pojedynek.