ATP Houston: Monaco pokonał Melzera, Isner i Paire poznali rywali

Juan Monaco wygrał w trzech setach z Geraldem Melzerem i awansował do II rundy turnieju ATP w Houston. Swoich premierowych rywali poznali najwyżej rozstawieni John Isner i Benoit Paire.

Marcin Motyka

Juan Monaco próbuje wydostać się z drugiej setki światowego rankingu. Argentyńczyk, który przez pół roku pauzował z powodu kontuzji nadgarstka, wygrał swój trzeci mecz od momentu powrotu do zawodowych rozgrywek. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Houston, pokonał Geralda Melzera, brata Jürgena, półfinalisty wielkoszlemowego Rolanda Garrosa sprzed sześciu lat.

Monaco mógł zakończyć poniedziałkowy mecz bez straty seta, lecz po wygranej premierowej partii 6:2, drugą przegrał 6:7(5), marnując prowadzenie 5:2 oraz trzy piłki meczowe w 12. gemie. W decydującej odsłonie jednak wrócił na właściwe strony i zwyciężył 6:4.

Argentyńczyk, który w ciągu dwóch godzin i 28 minut gry zaserwował dwa asy oraz wykorzystał pięć z 14 piłek na przełamanie, o pierwszy od maja ubiegłego roku ćwierćfinał w głównym cyklu powalczy z oznaczonym numerem drugim w Houston Benoitem Paire'em. Z Francuzem Monaco spotykał się dotychczas trzykrotnie, za każdym razem na nawierzchni ziemnej, i zwyciężył dwa razy.

Hyeon Chung wygrał drugi w karierze mecz w cyklu ATP World Tour na ceglanej mączce i po raz drugi dokonał tego w Houston. W zeszłorocznej edycji US Men's Clay Court Championship Koreańczyk okazał się lepszy od Facundo Arguello, a w poniedziałek pokonał Victora Estrellę. 20-letni Chung w II rundzie zmierzy się z lepszym z pary Tommy Paul - Paolo Lorenzi.

Z kolei inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego w Houston Johna Isnera, mistrza tego turnieju z 2013 roku, będzie jego rodak, Denis Kudla. Amerykanin wyeliminował kwalifikanta, Mischę Zvereva, wygrywając trwający dwie godziny i 31 minut dramatyczny pojedynek 2:6, 7:6(2), 7:6(2).

Z powodu kontuzji nadgarstka z turnieju wycofał się Dustin Brown. Miejsce Niemca w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji zajął Reilly Opelka.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)