WTA Bogota: Niespodzianka w szwajcarskim pojedynku, pewne zwycięstwo byłej mistrzyni turnieju

Conny Perrin pokonała Rominę Oprandi w I rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Bogocie. Zaledwie dwa gemy straciła w swoim pierwszym meczu była mistrzyni tego turnieju, Lara Arruabarrena.

Kacper Kowalczyk

Ze swojego pierwszego zwycięstwa w głównej drabince zawodów WTA może się cieszyć Conny Perrin. Szwajcarka niespodziewanie uporała się ze swoją znacznie bardziej doświadczoną rodaczką, Rominą Oprandi.

W II rundzie turnieju zobaczymy także Sachię Vickery, która zrewanżowała się Yulianie Lizarazo za porażkę sprzed dwóch lat. O awans do ćwierćfinału Amerykanka zmierzy się z Patricią Marią Tig lub Lourdes Dominguez, która już dwukrotnie zwyciężała w Bogocie, w 2006 i w 2011 roku.

Piątej porażki z rzędu z Veronicą Cepede Royg uniknęła Paula Cristina Goncalves. Brazylijka po niewykorzystaniu piłki setowej w otwierającej odsłonie, w dwóch kolejnych wyraźnie przeważała i pokonała reprezentantkę Paragwaju.

Zaledwie dwa gemy przeciwko Nadii Echeverrii Alam straciła Lara Arruabarrena, triumfatorka tych zawodów w 2012 roku. 24-letnia Hiszpanka może śmiało nazwać Bogotę swoim szczęśliwym miejscem, oprócz zdobycia tutaj swojego jedynego jak dotąd tytułu rangi WTA, zwyciężyła także w rozgrywanych w tym mieście zawodach ITF w 2014 roku.

Na rozstrzygnięcie swojego pojedynku muszą poczekać Anne Schäfer i Chloe Paquet. Opady deszczu przerwały ich mecz w połowie II seta, kiedy francuska kwalifikantka zaczęła przejmować inicjatywę po przegranej w partii otwarcia.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 11 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania, 4) - Nadia Echeverria Alam (Wenezuela, WC) 6:0, 6:2
Conny Perrin (Szwajcaria, Q) - Romina Oprandi (Szwajcaria) 6:4, 7:6(5)
Paula Cristina Goncalves (Brazylia) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 5:7, 6:3, 6:2
Sachia Vickery (USA) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia, WC) 7:6(3), 6:1
Anne Schäfer (Niemcy) - Chloe Paquet (Francja, Q) 6:3, 0:3 *do dokończenia

Czy Lara Arruabarrena powtórzy swój sukces z 2012 roku i znów wygra turniej WTA w Bogocie?