WTA Bogota: Sensacyjna porażka największej gwiazdy turnieju, Elina Switolina za burtą!

Aż pięciu piłek meczowych nie wykorzystała w swoim meczu I rundy najwyżej rozstawiona zawodniczka w turnieju WTA w Bogocie, Elina Switolina. Sprawczynią sensacji i pogromczynią Ukrainki została Aleksandra Panowa.

Kacper Kowalczyk
WP SportoweFakty / ALI HAIDER

Już pierwszy dzień rozgrywanego na przestrzeni wtorku i środy pojedynku zwiastował niespodziankę. Sklasyfikowana na 155. miejscu w rankingu WTA Aleksandra Panowa wygrała I seta, ale w drugiej odsłonie Elina Switolina prowadziła już 5:1. Deszcz ustąpił dopiero nazajutrz i wtedy Ukrainka dopięła swego i wyrównała stan pojedynku. Rosjanka nie dała za wygraną i szybko zbudowała przewagę w decydującej partii.

Najwyżej rozstawionej zawodniczce w drabince Copa Claro Colsanitas udało się wyrównać, a nawet dojść do dwóch piłek meczowych, jednak ostatecznie o tym, która z tenisistek awansuje do II rundy musiał zadecydować tie-break. W nim 16. rakieta świata miała kolejne trzy meczbole, ale to Panowa wygrała 8-6 i zeszła z kortu jako zwyciężczyni. W kolejnym pojedynku Rosjanka zmierzy się z kwalifikantką, Conny Perrin.

W turnieju nie ma już także drabinkowej "trójki" Mariany Duque. Kolumbijka, triumfatorka tych zawodów z 2010 roku pomimo prowadzenia 6:3, 3:0 przegrała z Amrą Sadiković, która po wznowieniu kariery coraz odważniej pnie się w rankingu WTA. O kolejne arcyważne punkty Szwajcarka zmierzy się z Rebeccą Peterson.

Męczarnie w swoim meczu I rundy przeżywała Lourdes Dominguez, która dopiero po trzech setach wyeliminowała Patricia Maria Tig. Takich problemów z awansem już do ćwierćfinału nie miała Lara Arruabarrena. Młodsza z Hiszpanek w ciągu 57 minut walki oddała Anne Schäfer zaledwie jednego gema.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)