WTA Stambuł: Andreea Mitu zaskoczyła Yaninę Wickmayer, maratoński mecz dla Kateryny Kozłowej

W zawodach WTA na kortach ziemnych w Stambule nie ma już dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek. Turniejowa "dwójka" Yanina Wickmayer przegrała w dwóch setach z Andreeą Mitu. Zwycięstwo po maratońskim pojedynku I rundy odniosła Kateryna Kozłowa.

Kacper Kowalczyk
EPA/Hans Punz / EPA/Hans Punz

Dzień po odpadnięciu najwyżej rozstawionej Anny Schmiedlovej, z zawodami TEB BNP Paribas Istanbul Cup pożegnała się Yanina Wickmayer. Turniejowa "dwójka" niespodziewanie przegrała w I rundzie z Andreeą Mitu, dla której to drugie zwycięstwo w głównej drabince imprezy WTA w tym sezonie. O kolejną wygraną Rumunka zmierzy się ze Stefanie Vögele, pogromczynią reprezentantki gospodarzy Ipek Soylu.

Aż 168 minut spędziły w środę na korcie Alexandra Dulgheru i Kateryna Kozłowa. Po dwóch trwających ponad dwie godziny setach zakończonych tie-breakami, w decydującej odsłonie okazało się, że to Ukrainka zniosła lepiej trudy pojedynku. 22-latka z Mikołajowa trzykrotnie przełamała serwis Rumunki i nie dając żadnych szans rywalce przy swoim podaniu triumfowała 6:1.

W II rundzie Kozłowa zmierzy się z Kirsten Flipkens, która po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni uporała się z Donną Vekić. Zanim jednak Belgijka i Chorwatka wyszły na kort w ostatnim meczu dnia, poznaliśmy skład pierwszej pary ćwierćfinałowej. Rozstawiona z "piątką" Danka Kovinić pokonała Cwetanę Pironkową i w nagrodę spotka się w piątek z grecką kwalifikantką Marią Sakkari, która wygrała z Su-Wei Hsieh w dwóch setach.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 20 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, Q) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:3, 6:4
Danka Kovinić (Czarnogóra, 5) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 7:5, 7:6(4)

I runda gry pojedynczej:

Kirsten Flipkens (Belgia, 4) - Donna Vekić (Chorwacja) 7:6(5), 6:4
Kateryna Kozłowa (Ukraina) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 6:7(4), 7:6(3), 6:1
Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Ipek Soylu (Turcja, WC) 6:2, 7:5
Andreea Mitu (Rumunia) - Yanina Wickmayer (Belgia, 2) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Stambule?