Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosyjski minister sportu o Marii Szarapowej: Nie będzie jej łatwo uniknąć kary

Marii Szarapowej nie będzie łatwo uniknąć kary po pozytywnym wyniku testu antydopingowego - powiedział w rozmowie z jednym z serwisów sportowych rosyjski minister sportu Witalij Mutko.
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Maria Szarapowa przyznaje się do stosowania dopingu podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej PAP/EPA / MIKE NELSON / Maria Szarapowa przyznaje się do stosowania dopingu podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej

Od marcowej konferencji prasowej Marii Szarapowej, na której Rosjanka przyznała się do stosowania meldonium, informacje związane z wykryciem tego środka w próbkach wielu sportowców praktycznie nie schodzą z pierwszych stron gazet.

Dwa tygodnie temu szerokim echem odbił się wydany przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) specjalny komunikat, w którym podała ważne informacje odnośnie sposobu karania sportowców stosujących meldonium. Jeśli dany zawodnik przyzna się do zażywania tego środka w celu poprawy wydolności organizmu lub znajdzie się dowód na jego bezpośrednie stosowanie, to będzie podlegał karze.

- Cała ta sprawa jest bardzo skomplikowana. Jeszcze bardziej utrudnił ją fakt, że stężenie meldonium w próbce Marii nieco przekroczył dopuszczalną granicę, dlatego nie będzie jej łatwo uniknąć kary - wyznał rosyjski minister sportu Witalij Mutko w rozmowie z serwisem "Match TV".

Według komunikatu WADA, samo zażycie tego środka wcale nie musi oznaczać dyskwalifikacji. Zawartość poniżej 1 mikrograma w próbce sportowca pobranej przed 1 marca jest dopuszczalnym wskaźnikiem. Jeżeli przed 1 marca zawartość wynosiła od 1 do 15 mikrogramów (albo poniżej 1 mikrograma po 1 marca), nadal będzie prowadzone postępowanie, a decyzja o ewentualnej dyskwalifikacji należy do poszczególnych federacji.

- Nie chcę jednak przesądzać czy ostatecznie zostanie ukarana czy też nie. Decyzja należy do innych organów - powiedział Mutko, który pełni swoją funkcję od 2009 roku.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Ten sport robi furorę w Hiszpanii. Połączenie tenisa i squasha

Czy Maria Szarapowa uniknie kary za stosowanie meldonium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / matchtv.ru
Komentarze (8):
 • crushme Zgłoś komentarz
  Jak już ten minister co z pewnością więcej wie od nas jest pesymistą tzn że będzie dobrze:) czyli dostanie w doopsko ;p
  • stanzuk Zgłoś komentarz
   Nie muszą ją dyskwalifikować. Sama zakończy karierę, jak zobaczy że bez pomocy meldonium z wszystkimi przegrywa.
   • Sharapov Zgłoś komentarz
    uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić
    Czytaj całość
    Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!! uwolnić Mariję Szarapową!!!!!!!!
    • atenaneta Zgłoś komentarz
     WADA i WTA mają wybór albo stracą Szarapową albo wiarygodność. Pytanie co ich będzie drożej kosztować ?
     • Seb Glamour Zgłoś komentarz
      Powinni przeprosić Maszunię i przywrócić ją do łask jeszcze przed Garrosem....oczywiście odpowiednie odszkodowanie z tytułu strat finansowych i wizerunkowych oraz dopisanie punktów do
      Czytaj całość
      rankingu,które straciła nie mogąc ich bronić przez skandaliczne i niesprawiedliwe zawieszenie przez agencję antydopingową.
      • Teofi Zgłoś komentarz
       Szarawa przekroczyła nieco ustaloną wartość stężenia meldonium w próbce. Co to znaczy nieco ? Miała 1,1 czy np. 10? Niech ktoś konkretnie poda jaki był rzeczywisty wynik bo poruszamy
       Czytaj całość
       się cały czas w sferze domysłów Bezwzględnie powinna dostać dyskwę. Taką żeby to poczuła ale pozwalającą jeszcze kontynuować karierę.
       • Adam Sakowski Zgłoś komentarz
        przewinienie ,to kara musi zaistnieć. niema wyjątków. jak by się czuli ci co brali i ukarani.
        • margota Zgłoś komentarz
         Mam nadzieję, że Szarapowej nie uda się uniknąć kary. Już nie przewidziano, ze stężenie w jej próbce będzie tak wysokie. Kara MUSI być jednakowa dla wszystkich i jednakowo wszyscy
         Czytaj całość
         powinni być tak samo traktowani !
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×