WTA Madryt: Nocne kłopoty Sloane Stephens, Camila Giorgi górą we włoskim meczu

Amerykanka Sloane Stephens pokonała w trzech setach Brazylijkę Telianę Pereirę i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie.

Sloane Stephens na początku kwietnia wygrała turniej w Charleston. W Madrycie Amerykanka była w opałach już w I rundzie, ale wyeliminowała Telianę Pereirę. W pierwszym secie półfinalistka Australian Open 2013 prowadziła 3:0, by przegrać sześć gemów z rzędu. Ostatecznie pokonała Brazylijkę 3:6, 6:3, 6:2. W trwającym dwie godziny i jedną minutę spotkaniu, które zakończyło się krótko przed północą, Stephens pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. To jej czwarty występ w głównej drabince madryckiej imprezy. Jej najlepszy rezultat to III runda z 2014 roku.

Camila Giorgi (WTA 50) wróciła ze stanu 3:5 w pierwszym i drugim secie i pokonała 7:5, 7:5 Sarę Errani (WTA 20). W trwającym 97 minut spotkaniu dwukrotna finalistka Katowice Open wykorzystała siedem z 14 break pointów. Christina McHale (WTA 59) w ciągu 59 minut rozbiła 6:0, 6:4 Annę-Lenę Friedsam (WTA 53). Amerykanka zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Elina Switolina (WTA 17) wygrała 4:6, 6:3, 6:4 z Yaniną Wickmayer (WTA 43). W trwającym godzinę i 49 minut meczu Ukrainka zaserwowała dziewięć asów i wykorzystała trzy z pięciu break pointów. 18-letnia Paula Badosa (WTA 240) skreczowała w meczu z Alize Cornet (WTA 49) przy stanie 2:2 w trzecim secie. Powodem niedokończenia meczu przez Hiszpankę była kontuzja lewej łydki.

Jekaterina Makarowa (WTA 30) obroniła dwa break pointy i pokonała 6:3, 6:4 Annikę Beck (WTA 41). Rosjanka w każdym secie przełamała Niemkę po razie.