WTA Norymberga: Świetna skuteczność rozstawionych, spacerek Laury Siegemund

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/LYNN BO BO /
PAP/EPA / EPA/LYNN BO BO /

Wszystkie siedem rozstawionych, które pojawiło się we wtorek na korcie w Norymberdze wygrało swoje mecze. Wśród nich była drabinkowa "dwójka" Laura Siegemund, która w dwóch setach uporała się z Mariną Mielnikową.

W obecnym sezonie rozgrywek WTA rzadko zdarza się, aby wszystkim rozstawionym udało się wygrać swoje pojedynki. Dla przykładu, przed dwoma tygodniami w Madrycie do ćwierćfinału ostała się tylko jedna, ale w Norymberdze to już na pewno się nie powtórzy.

Drabinkowa "piątka" Sabina Lisicka wzięła rewanż na Larze Arruabarrenie za ubiegłoroczną porażkę w II rundzie. Tym razem, zamiast bitwy zakończonej w tie-breaku III seta na korzyść Hiszpanki, wystarczyły dwie partie, które przebiegły po myśli Niemki.

Okazję do poprawy swojego bilansu z Marianą Duque będzie miała inna reprezentantka gospodarzy, Laura Siegemund. Wtorkowe zwycięstwo nad Mariną Mielnikową zajęło sensacyjnej finalistce turnieju w Stuttgarcie zaledwie 55 minut.

{"id":"","title":""}

Aż trzech setów do awansu do II rundy potrzebowała Roberta Vinci. Siódma rakieta świata przez ponad dwie godziny męczyła się z Barborą Krejcikovą, jednak ostatecznie udało jej się odnieść zwycięstwo i przełamać serię trzech porażek z rzędu.

Jak to zwykle bywa w zawodach poprzedzających turnieje wielkoszlemowe, tenisistki wycofują się w ostatnim momencie, a drabinki potrafią zmieniać się kilkukrotnie. Tym razem szansę na występ dostały dwie szczęśliwe przegrane z eliminacji. Antonia Lottner zastąpiła Bethanie Mattek-Sands, a Cristina Dinu weszła na miejsce kontuzjowanej Anastasiji Sevastovej. Zarówno Niemka, jak i Rumunka nie zdołały wygrać swoich pojedynków i ponownie pożegnały się z Nürnberger Versicherungscup.

Gospodarze czwartej edycji tego turnieju mogą być zadowoleni, bowiem już na pewno w półfinale znajdzie się jedna reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. Będzie nią lepsza z pojedynku pomiędzy Anniką Beck a Anną-Leną Friedsam, które w dwóch setach uporały się ze swoimi amerykańskimi przeciwniczkami.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 17 maja

II runda gry pojedynczej:

Annika Beck (Niemcy, 3) - Nicole Gibbs (USA) 6:2, 6:1 Lesia Curenko (Ukraina, 4) - Polona Hercog (Słowenia) 5:7, 6:4, 6:2 Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 7) - Christina McHale (USA) 6:4, 6:3

I runda gry pojedynczej:

Roberta Vinci (Włochy, 1) - Barbora Krejcikova (Czechy, Q) 6:2, 2:6, 6:3 Sabina Lisicka (Niemcy, 5) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:3, 6:4 Misaki Doi (Japonia, 6) - Antonia Lottner (Niemcy, LL) 6:3, 7:6(8) Julia Görges (Niemcy) - Cristina Dinu (Rumunia, LL) 6:1, 6:2 Laura Siegemund (Niemcy, 2) - Marina Mielnikowa (Rosja, Q) 6:1, 6:0

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Norymberdze?