ATP Nicea: Thiem pokonał Mayera w powtórce zeszłorocznego finału, trzy sety Zvereva

Broniący tytułu Dominic Thiem zdeklasował Leonardo Mayera w meczu II rundy turnieju ATP w Nicei. Do ćwierćfinału awansowali również Alexander Zverev, który po trzysetowej batalii okazał się lepszy od Marcela Granollersa, Andreas Seppi i Gilles Simon.

Marcin Motyka

Przed rokiem spotkali się w finale turnieju ATP w Nicei, a w obecnym sezonie los skrzyżował ich już w II rundzie. Po 12 miesiącach Dominic Thiem oraz Leonardo Mayer znów zmierzyli się ze sobą na nicejskiej mączce i ponownie zwyciężył Austriak. I o ile ubiegłoroczny finał był kapitalnym trzysetowym widowiskiem, o tyle środowy mecz nie miał historii - 22-latek z Wiener Neustadt pokonał Argentyńczyka 6:3, 6:0.

Dla Thiema, który w ciągu 61 minut gry zaserwował pięć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 22 z 29 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał cztery z 11 break pointów oraz łącznie wygrał 63 ze 102 rozegranych wymian, to szósty wygrany mecz z rzędu w nicejskiej imprezie.

O kolejną wygraną najwyżej rozstawiony w tegorocznej edycji Open de Nice Cote d'Azur Austriak powalczy z Andreasem Seppim. Oznaczony "siódemką" Włoch w środę odrobił stratę seta i pokonał Paula-Henriego Mathieu 4:6, 6:2, 6:4, ogrywając Francuza drugi raz w karierze w szóstej konfrontacji.

Alexander Zverev potrzebował aż dwóch godzin i 41 minut, by wyeliminować Marcela Granollersa. Utalentowany Niemiec ostatecznie zwyciężył 7:5, 6:7(3), 6:2. -  To dla mnie ważne zwycięstwo. On jest jednym z najlepszych specjalistów od gry na kortach ziemnych w rozgrywkach. Bardzo różnorodnie uderza piłkę - powiedział 19-latek.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Zvereva będzie Gilles Simon. Rozstawiony z "dwójką" Francuz w 1/8 finału uporał się z innym nastolatkiem, 18-letnim Taylorem Fritzem. Pochodzący z Nicei Simon w celuje w swój pierwszy finał w tej imprezie. W przeszłości najdalej docierał do półfinału (sezony 2012 i 2014).

Open de Nice Cote d'Azur, Nicea (Francja)