WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Roland Garros: Agnieszka Radwańska zainauguruje turniej na korcie Philippe'a Chatriera

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska swoje zmagania w Roland Garros 2016 zainauguruje w poniedziałek na arenie Philippe'a Chatriera. Z kolei mecz Magdy Linette został zaplanowany na kort nr 17.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
PAP/EPA / MARIJAN MURAT

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w I rundzie Roland Garros 2016 będzie Bojana Jovanovski. Polka i Serbka zmierzą się ze sobą po raz drugi. Pierwsze ich starcie także miało miejsce w Paryżu, przed trzema laty i zakończyło się wygraną krakowianki 6:1, 6:0.

Spotkanie Radwańskiej z Jovanovski zostało zaplanowane jako trzeci mecz dnia na korcie im. Philippe'a Chatriera. Gry na głównej arenie paryskich zmagań wystartują o godzinie 11:00 meczem Lukasa Rosola ze Stanem Wawrinką, a następnie Kei Nishikori i Simone Bolelli będą kończyć swój przerwany w niedzielę przez opady deszczu pojedynek.

Po Japończyku i Włochu na plac gry wejdą właśnie Radwańska i Jovanovski, a następnie na największym korcie w stolicy Francji zaprezentują się jeszcze Andy Murray i Radek Stepanek oraz Alize Cornet i Kirsten Flipkens.

ZOBACZ WIDEO Adam Golonkiewicz po błyskawicznym zwycięstwie. "Wrócić do gry o najwyższą stawkę"


W poniedziałek do rywalizacji przystąpi także druga reprezentantka Polski, Magda Linette. Poznanianka zmierzy się z Johanną Larsson, a ten pojedynek został zaplanowany jako czwarty w kolejności od godz. 11:00 na korcie 17.

Przed starciem Linette z Larsson odbędą się trzy pojedynki kobiece: Myrtille Georges - Christina McHale, Alaksandra Sasnowicz - Cagla Buyukakcay (przerwany w niedzielę) i Yanina Wickmayer - Alexandra Dulgheru. Z kolei po zakończeniu meczu Polki ze Szwedką na arenie numer 17 pojawią się panowie - Hyeon Chung i Quentin Halys.

Portal WP SportoweFakty przeprowadzi relację na żywo zarówno z meczu Agnieszki Radwańskiej, jak i spotkania Magdy Linette.

Plan gier 2. dnia wielkoszlemowego Roland Garros 2016:

Kort Philippe'a Chatriera:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Lukas Rosol (Czechy) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3)
Kei Nishikori (Japonia, 5) - Simone Bolelli (Włochy) 6:1, 7:5, 2:1 *do dokończenia
Bojana Jovanovski (Serbia) - Agnieszka Radwańska (Polska, 2)
Radek Stepanek (Czechy, Q) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2)
Alize Cornet (Francja) - Kirsten Flipkens (Belgia)

Kort Suzanne Lenglen:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Anna Schmiedlova (Słowacja) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 4)
Gilles Simon (Francja, 16) - Rogeiro Dutra Silva (Brazylia)
Thomaz Bellucci (Brazylia) - Richard Gasquet (Francja, 9)
Oceane Dodin (Francja, WC) - Ana Ivanović (Serbia, 14)

Kort 1:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Jeremy Chardy (Francja, 30) - Leonardo Mayer (Argentyna)
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 13) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 4:6, 6:1, 3:1 *do dokończenia)
Łesia Curenko (Ukraina) - Caroline Garcia (Francja)
Julien Benneteau (Francja, WC) - Lucas Pouille (Francja, 29)
Elina Switolina (Ukraina, 18) - Sorana Cirstea (Rumunia, Q)

Kort 2:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Milos Raonić (Kanada, 8) - Janko Tipsarević (Serbia)
Jack Sock (USA, 23) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 7:5, 3:6, 6:7(3) *do dokończenia
Simona Halep (Rumunia, 6) - Nao Hibino (Japonia)
Marco Trungelliti (Argentyna, Q) - Marin Cilić (Chorwacja, 10)
Carla Suarez (Hiszpania, 12) - Katerina Siniakova (Czechy, Q)

Kort 3:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Viktor Troicki (Serbia, 22)
Nicole Gibbs (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 2:6, 2:1 *do dokończenia
Roberta Vinci (Włochy, 7) - Kateryna Bondarenko (Ukraina)
John Isner (USA, 15) - John Millman (Australia)
Tatjana Maria (Niemcy) - Jelena Janković (Serbia, 23)

Kort 4:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Martin Klizan (Słowacja) - Taro Daniel (Japonia)
Annika Beck (Niemcy) - Maryna Zaniewska (Ukraina, Q)
Coco Vandeweghe (USA) - Naomi Broady (Wielka Brytania)
Andrej Martin (Słowacja, LL) - Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania)

Kort 5:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Roberto Carballes (Hiszpania, Q) - Adam Pavlasek (Czechy, LL)
Jelena Wiesnina (Rosja) - Madison Brengle (USA)
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Irina Begu (Rumunia, 25)
Arina Rodionowa (Australia, WC) - Ana Konjuh (Chorwacja)

Kort 6:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Adrian Mannarino (Francja)
Karolina Pliskova (Czechy, 17) - Shelby Rogers (USA)
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, Q) - Kyle Edmund (Wielka Brytania)
Samantha Stosur (Australia, 21) - Misaki Doi (Japonia)

Kort 8:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Naomi Osaka (Japonia) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 32)
Laslo Djere (Serbia, Q) - Jordan Thompson (Australia, WC)
Albert Ramos (Hiszpania) - Horacio Zeballos (Argentyna)
Saisai Zheng (Chiny) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 22)

Kort 10:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Dusan Lajović (Serbia) - Denis Kudla (USA)
Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) - Daniela Hantuchova (Słowacja, Q)
Sara Errani (Włochy, 16) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria)
Pablo Cuevas (Urugwaj, 25) - Tobias Kamke (Niemcy, Q)

Kort 14:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Margarita Gasparian (Rosja) - Sloane Stephens (USA, 19)
Dudi Sela (Izrael) - Dustin Brown (Niemcy, Q) 7:6(5), 4:6, 6:7(5), 1:1 *do dokończenia
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Steve Johnson (USA, 33)
Sam Querrey (USA) - Bjorn Fratangelo (USA, WC)
Taylor Townsend (USA, WC) - Amandine Hesse (Francja, WC)

Kort 15:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Veronica Cepede Royg (Portoryko, Q) - Sabina Lisicka (Niemcy)
Ivan Dodig (Chorwacja) - Michaił Jużny (Rosja)
Jekatierina Makarowa (Rosja, 27) - Varvara Lepchenko (USA)
Kurumi Nara (Japonia) - Denisa Allertova (Czechy)

Kort 16:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Barbora Strycova (Czechy, 30) - Lucie Hradecka (Czechy, Q)
Ivo Karlović (Chorwacja, 27) - Albert Montanes (Hiszpania)
Mathias Bourgue (Francja, WC) - Jordi Samper (Hiszpania, Q)
Qiang Wang (Chiny) - Tessah Andrianjafitrimo (Francja, WC)

Kort 17
:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Myrtille Georges (Francja, WC) - Christina McHale (USA)
Cagla Buyukakcay (Turcja, Q) - Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) 5:7, 7:6(2), 2:1 *do dokończenia
Yanina Wickmayer (Belgia) - Alexandra Dulgheru (Rumunia)
Johanna Larsson (Szwecja) - Magda Linette (Polska)
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Quentin Halys (Francja, WC)

Kort 18:

od godz. 11:00 czasu polskiego
Polona Hercog (Słowenia) - Lourdes Dominguez (Hiszpania)
Diego Schwartzman (Argentyna) - Guido Pella (Argentyna)
Zarina Dijas (Kazachstan) - Carina Witthöft (Niemcy)
Shuai Zhang (Chiny) - Galina Woskobojewa (Kazachstan)

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • K.S.ROW 0
    frustracje to wy macie oglądając te dziadostwo licząc na sukces , którego nigdy nie będzie i tyle w temacie
    Jak kiedyś napisałem na szacunek kibica trzeba sobie zasłużyć a, nie mieć kase ważniejszą od reprezentowania kraju!
    krótka piłka [Komentarz usunięty przez użytkownika]
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Mg1 1
    Człowieku wyluzuj, zajmij się sobą i tym co lubisz, poszukaj sportowca, który tylko wygrywa i jemu kibicuj!
    K.S.ROW bo nie można otworzyć strony , żeby nie wyświetlała info o tej słabeuszce, nie rozmarzaj sie tak i nie licz że ona coś wygra, jedynie może jak zagra w lotto !
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • K.S.ROW 6
    Widać trolle tego nudnego sportu nie moga sie pogodzić ,że ta pseudo gwiazda nic nie osiągnęła i tak juz do końca kariery bedzie bo minusują komentarz , który jest prawdziwy i w oczy kole !!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×