Roland Garros: Magda Linette nie dołączyła do Agnieszki Radwańskiej

Magda Linette nie dołączyła do Agnieszki Radwańskiej w 1/32 finału Roland Garros 2016. W poniedziałkowym spotkaniu I rundy, mimo wielu szans, Polka w trzech setach przegrała z Johanną Larsson.

Marcin Motyka
Magda Linette WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette do swojego drugiego w karierze występu w głównej drabince Rolanda Garrosa przystąpi z jasnym celem - Polka, obecnie 82. tenisistka świata, chciała zdobyć cenne punkty, które dałyby jej kwalifikację do igrzysk olimpijskich. Jednakże przygodę z Paryżem zakończyła już na I rundzie, przegrywając z Johanną Larsson.

Pierwszy set poniedziałkowego spotkania rozgrywany był pod dyktando Larsson. Szwedka szybko objęła prowadzenie 2:0 i choć straciła przewagę breaka, jej aktywniejsza postawa zdała egzamin. Larsson od stanu zdobyła trzy gemy z rzędu, kończąc partię otwarcia 6:3.

Gdy na początku drugiej odsłony Linette znów została przełamana, sytuacja Polki stała się trudna. Lecz poznanianka nie załamała się tym, a wręcz przeciwnie - zacisnęła zęby, zaczęła grać dokładniej, przejmować inicjatywę i wyszła na prowadzenie 4:1. Larsson wprawdzie zdołała wyrównać na 4:4, lecz ostatnie słowo należało do Linette. Nasza tenisistka zdobyła gema na 5:4, po czym wywalczyła przełamania, którym zakończyła drugą partię.

W decydującym secie serwis nie był atutem obu tenisistek. Pierwsze sześć gemów przyniosło cztery przełamania. Linette swoją wielką szansę miała przy stanie 4:3. Gdyby wówczas wywalczyła przełamanie, serwowałaby po zwycięstwo. Jednak zmarnowała aż osiem break pointów.

Ostatecznie szala przechyliła się na stronę Larsson. 27-latka z Boden w 11. gemie przełamała coraz mocniej zmęczoną Polkę, a po chwili zakończyła cały mecz, łatwo utrzymując własne podanie.
Statystyki meczu Magdy Linette z Johanną Larsson Statystyki meczu Magdy Linette z Johanną Larsson
Tym samym Magda Linette nie odniosła pierwszego w karierze zwycięstwa w Rolandzie Garrosie. Johanna Larsson natomiast w II rundzie paryskiego turnieju zagra z Cwetaną Pironkową. Bułgarka w poniedziałek niespodziewanie wygrała 6:3, 6:2 z rozstawioną z numerem 16. Sarą Errani.