Roland Garros: Wiktoria Azarenka nie wytrzymała z bólu. Białorusinka skreczowała w pojedynku z Karin Knapp

Problemy z kolanem uniemożliwiły Wiktorii Azarence nawiązanie wyrównanej walki z Karin Knapp. Białorusinka zeszła z kortu przy stanie 0:4 w trzecim secie.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / Christophe Petit Tesson

W obecnym sezonie Wiktoria Azarenka niemal nie rywalizowała na nawierzchni ziemnej. Turniej w Madrycie zakończyła na III rundzie, rezygnując z dalszej gry z powodu problemów z plecami. Na ten samą dolegliwość narzekała również po dość gładkiej porażce z Iriną-Camelią Begu w meczu otwarcia w Rzymie.

Na konferencji prasowej poprzedzającej Rolanda Garrosa Azarenka podkreślała, że już nic jej nie dolega i jest w pełni gotowa do rywalizacji. We wtorkowym pojedynku z Karin Knapp znów jednak musiała walczyć z bólem, tym razem doskwierało jej prawe kolano.

Azarenka przegrała pierwszego seta 3:6, jednak wówczas tylko niekiedy na jej twarzy można było dostrzec grymas - w czasie jednej z przerw smarowała kolano. Prawdziwe kłopoty pojawiły się w drugiej odsłonie. Przy stanie 3:3 i własnym serwisie piąta rozstawiona chwyciła się za kolano i niemal nie mogła chodzić. Powolnym krokiem zeszła z kortu, a chwilę później pojawił się przy niej lekarz. Białorusinka nie zamierzała się poddać i pomimo odczuwalnego dyskomfortu wznowiła grę. Wówczas Knapp zaczęła się denerwować, jakby nie potrafiła sobie poradzić z myślą o zbliżającym się sukcesie - dwukrotnie zmarnowała prowadzenie z przełamaniem, najpierw przy stanie 5:4, a nieco później 6:5. Włoszka nie wykorzystała również meczbola w tie breaku i ostatecznie przegrała seta.

Azarenka wygrywała punkty głównie grając z miejsca, a Knapp zamiast posyłać jej skróty i zmuszać do biegania, wydawała się przestraszona.

W drugiej partii Azarenka płakała z bólu, co kilka chwil przysiadała, jednak nie zamierzała poddać pojedynku. Białorusinka zeszła z kortu dopiero przy stanie 0:4.

Rywalką Knapp w II rundzie Rolanda Garrosa będzie Anastazja Sewastowa.