Roland Garros: Begu i Vandeweghe grały przez trzy godziny i 38 minut, Strycova rywalką Radwańskiej

Irina Begu potrzebowała aż trzech godzin i 38 minut, aby pokonać Coco Vandeweghe i awansować do III rundy Rolanda Garrosa. Swoją rywalkę poznała natomiast Agnieszka Radwańska. Polka spotka się z Barborą Strycovą.

Karolina Konstańczak

Barbora Strycova w ubiegłym sezonie już na I rundzie zakończyła swoją przygodę z Rolandem Garrosem, przegrywając z Cwetaną Pironkową. W tegorocznej edycji Czeszka prezentuje się zdecydowanie lepiej - w środę awansowała do III rundy. 30. rozstawiona pokonała Polonę Hercog 6:4, 6:4. To właśnie 30-latka będzie kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej.

Krakowianka i Czeszka spotykały się wcześniej czterokrotnie. Radwańska pewnie wygrała wszystkie konfrontacje, nie tracąc po drodze ani jednego seta. Nigdy jednak nie mierzyły się ze sobą na nawierzchni ziemnej. W obecnym sezonie Strycova prezentuje się całkiem dobrze na mączce - osiągnęła ćwierćfinały turniejów w Rzymie i Pradze oraz II rundę w Madrycie.

Irina-Camelia Begu i Coco Vandeweghe spędziły na korcie trzy godziny i 38 minut. Rumunka odniosła końcowe zwycięstwo dopiero przy rezultacie 6:7(4), 7:6(4), 10:8 i wyrównała tym samym swoje ubiegłoroczne osiągnięcie w Paryżu. Jej kolejną rywalką będzie Annika Beck, pogromczyni Kateryny Bondarenko.

Yanina Wickmayer pokonała w środę rozstawioną z numerem 27. Jekaterinę Makarową. Chociaż Belgijka przegrała pierwszego seta 2:6, od tego momentu nie straciła ani jednego gema serwisowego i triumfowała finalnie 2:6, 6:2, 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Garbine Muguruza. Obie tenisistki spotkały się wcześniej tylko raz, w 2014 roku w czasie turnieju w Hobart. Trudno jednak odnieść się do wspomnianego pojedynku, ponieważ Wickmayer skreczowała przy stanie 1:4 na swoją niekorzyść.

Samantha Stosur pokonała w środę Shuai Zhang i zagra w III rundzie z Lucie Safarovą, ubiegłoroczną finalistką turnieju. Historia ich bezpośrednich starć jest naprawdę długa, jednak z wyraźnym wskazaniem na Czeszkę, która prowadzi 11-3 (wliczone są również pojedynki Pucharu Federacji).