ITF Szczawno-Zdrój: tytuł numer 48 dla Olgi Brózdy. Halowa mistrzyni Polski w finale singla

Olga Brózda wygrała turniej debla zawodów ITF na kortach ziemnych w Szczawnie-Zdroju. Partnerująca jej Anastazja Szoszyna powalczy w sobotę o tytuł w singlu z Belgijką Helene Scholsen.

Rafał Smoliński

Nadszedł czas rozstrzygnięć w turnieju Szczawno-Zdrój Cup. W piątek rozegrano finał debla, w którym Olga Brózda i Anastazja Szoszyna pokonały ukraińskie siostry Marynę i Nadię Kolb 6:2, 7:6(4). Dla Polki jest to już 48. triumf w tej konkurencji na zawodowych kortach. Jej partnerka cieszyła się z czwartego trofeum w grze podwójnej.

Szoszyna, aktualna halowa mistrzyni Polski, choć występująca w zawodowych turniejach pod flagą Ukrainy, ma szansę na dublet. W sobotę zagra bowiem o premierowy singlowy tytuł z Helene Scholsen. Belgijka zwyciężyła w półfinale Justynę Jegiołkę 6:1, 6:7(6), 6:2. Szoszyna nie dała natomiast szans najwyżej rozstawionej Katharinie Lehnert, zwyciężając reprezentantkę Filipin 6:2, 6:3.

W sobotę jedna z finalistek będzie się cieszyła z pierwszego singlowego mistrzostwa w karierze. Pojedynek Szoszyny z Scholsen zaplanowano na godz. 12:00.

Szczawno-Zdrój Cup, Szczawno-Zdrój (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 10 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

sobota, 4 czerwca

Anastazja Szoszyna (Ukraina, 4) - Helene Scholsen (Belgia)

półfinał gry pojedynczej:

piątek, 3 czerwca

Anastazja Szoszyna (Ukraina, 4) - Katharina Lehnert (Filipiny, 1) 6:2, 6:3
Helene Scholsen (Belgia) - Justyna Jegiołka (Polska, 5) 6:1, 6:7(6), 6:2

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Olga Brózda (Polska, 4) / Anastazja Szoszyna (Ukraina, 4) - Maryna Kolb (Ukraina, 2) / Nadia Kolb (Ukraina, 2) 6:2, 7:6(4)