ATP Stuttgart: Przerwane mecze Federera i Kubota, Kohlschreiber i Mayer w ćwierćfinale

Philipp Kohlschreiber i Florian Mayer jako pierwsi zameldowali się w ćwierćfinale turnieju ATP w Stuttgarcie. Z powodu opadów deszczu przerwane zostało spotkanie Rogera Federera z Taylorem Fritzem oraz deblowy mecz Łukasza Kubota.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/JULIAN SMITH

W środę aura nie oszczędziła uczestników turnieju ATP w Stuttgarcie. Z powodu opadów deszczu gry zaczęły się z opóźnieniem i ostatecznie udało się rozegrać tylko dwa z czterech zaplanowanych meczów singlowych.

Szczęśliwcami, którzy w środę udanie zakończyli mecze II rundy Mercedes Cup, zostali reprezentanci gospodarzy. Na korcie centralnym Philipp Kohlschreiber wygrał 7:5, 6:3 z Denisem Kudlą.

- Jestem bardzo zadowolony z udanego przejścia z kortów ziemnych na trawiaste. Zmierzyłem się z trudnym przeciwnikiem, który w zeszłym roku na trawie spisywał się doskonale - powiedział Kohlschreiber, dodając: - To bardzo mocno obsadzony turniej, ale jeżeli będę grał dobrze, to stać mnie na półfinał albo na coś więcej.

Z kolei na bocznej arenie w pojedynku dwóch reprezentantów Niemiec Florian Mayer pokonał 6:3, 3:6, 6:4 Michaela Berrera. Tym samym awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour po raz pierwszy od czerwca ubiegłego roku i zawodów w Halle.

Z powodu opadów deszczu po siedmiu rozegranych gemach został przerwany mecz Rogera Federera z Taylorem Fritzem, natomiast Radek Stepanek i Marin Cilić ani na moment nie pojawili się na korcie. Te dwa pojedynki, jak i deblowy mecz Łukasza Kubota i Alexandra Peyi z parą Michael Berrer / Jan-Lennard Struff zostały przełożone na czwartek.

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 4) / Alexander Peya (Austria, 4) - Michael Berrer (Niemcy, WC) / Jan-Lennard Struff (Niemcy, WC) 1:1 *do dokończenia