ATP Den Bosch: Ferrer wyeliminowany przez Mullera, trudna przeprawa Mahuta z Tomiciem

Najwyżej rozstawiony David Ferrer przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP w Den Bosch z Gillesem Mullerem. Bliski porażki był także broniący tytułu Nicolas Mahut, który potrzebował trzech setów, by pokonać Bernarda Tomicia.

Marcin Motyka

David Ferrer nie powtórzy sukcesu z sezonów 2008 i 2012, kiedy wygrywał turniej ATP w Den Bosch. W tegorocznej edycji Ricoh Open Hiszpan był najwyżej rozstawiony, ale swoje zmagania zakończył na ćwierćfinale. W piątkowe popołudnie Ferrer nie obronił się przed bombardowaniem Gillesa Mullera, który posłał 17 asów i po trafionym pierwszym podaniu zdobył 52 z 66 rozegranych punktów, i przegrał z Luksemburczykiem 6:4, 4:6, 6:7(5).

- Cieszę się z tego zwycięstwa, bo w tym sezonie przegrałem już wiele wyrównanych meczów. David świetnie odpowiada na serwisy i swoim returnem spychał mnie poza linię końcową - analizował Muller.

W półfinale Luksemburczyk zmierzy się z innym doskonałym serwującym tenisistą, Ivo Karloviciem. Chorwat pokonał 6:3, 6:4 Adriana Mannarino, w 62 minuty posyłając 22 asy. - Spodziewam się, że on zaserwuje wiele asów. Będę musiał robić wszystko, by returnem umieszczać piłkę w korcie - powiedział rozstawiony z numerem siódmym Muller.

W sporych tarapatach w piątek znalazł się broniący tytuły Nicolas Mahut. W pojedynku z Bernardem Tomiciem Francuz przegrał pierwszego seta w tie breaku, ale w dwóch kolejnych ustabilizował swój serwis, sam trzykrotnie przełamał podanie Australijczyka i ostatecznie wygrał 6:7(5), 6:4, 6:2.

Mahut, mistrz Ricoh Open z sezonów 2013 i 2016, może zostać drugim tenisistą w historii, który turniej w Den Bosch wygra trzykrotnie (w przeszłości dokonał tego Patrick Rafter). Kolejnym krokiem ku temu będzie sobotni półfinał z Samem Querreyem. W 1/4 finału Amerykanin pokonał swojego młodszego rodaka Stefana Kozlova.