ATP Halle: Ferrer odpadł w I rundzie, trzysetowe zwycięstwa Nishikoriego i Goffina

David Ferrer odpadł w I rundzie turnieju ATP w Halle. Hiszpan w dwóch setach przegrał z Andreasem Seppim, dla którego to 300. zwycięstwo w głównym cyklu w karierze. Po trzysetowych bojach do 1/8 finału awansowali Kei Nishikori i David Goffin.

Marcin Motyka

Andreas Seppi czekał, czekał i się doczekał. 18 maja w Nicei Włoch pokonał Paula-Henriego Mathieu i odniósł swoje 299. zwycięstwo w głównym cyklu. Na 300. wygraną musiał oczekiwać jednak niemal miesiąc, ponosząc w tym czasie trzy kolejne porażki. W końcu w poniedziałek w I rundzie turnieju ATP w Halle Włoch pokonał 6:3, 6:4 Davida Ferrera, notując tym samym tak wyczekiwane jubileuszowe zwycięstwo.

- To dla mnie świetny początek turnieju. Zagrałem z Davidem dziesiąty raz, ale pokonałem go po raz pierwszy. To dla mnie ważna chwila. Dodaje mi pewności siebie i wzmacnia - mówił Seppi, który w II rundzie zagra z lepszym z pary Yuichi Sugita - Taylor Fritz. Mecz Japończyka z Amerykaninem został przerwany w pierwszym secie z powodu opadów deszczu.

Rozstawiony z numerem drugim Kei Nishikori potrzebował niemalże dwóch godzin oraz trzech setów, by udanie zainaugurować tegoroczne zmagania w Gerry Weber Open. Japończyk wygrał z Lucasem Pouille'em 6:7(5), 6:1, 6:4, zapisując na swoim koncie sześć asów, 24 zagrania kończące, 22 niewymuszone błędy i cztery przełamania.

- To był dla mnie trudny mecz, bo ze względu na złą pogodę nie mogłem trenować. Lucas nie był łatwym rywalem, ale myślę, że pokazałem się z niezłej strony. Halle to znakomity turniej. Czuję się tu jak w domu - powiedział Nishikori, półfinalista tej imprezy z dwóch minionych sezonów.

W najdłuższym spotkaniu pierwszego dnia turnieju David Goffin ograł 7:6(5), 6:7(3), 6:4 Bornę Coricia po dwóch godzinach i 48 minutach. - To był mój pierwszy mecz na trawie, dlatego na początku miałem problemy z właściwym poruszaniem się po korcie, ale im dłużej trwał ten pojedynek, tym czułem się coraz lepiej i na szczęście wygrałem - ocenił oznaczony "piątką" Goffin, który w II rundzie zagra z Serhijem Stachowskim. Ukraiński kwalifikant w trzech partiach okazał się lepszy od Denisa Kudli.

W poniedziałek swoje chwile radości przeżywali również gospodarze. W meczu kwalifikantów Benjamin Becker wykorzystał nie najlepszą dyspozycję Ernestsa Gulbisa i pokonał Łotysza 7:5, 6:3.