WTA Birmingham: Andrea Petković zbyt mocna dla Magdy Linette

Magda Linette nie sprostała Andrei Petković w meczu I rundy turnieju WTA Premier na kortach trawiastych w Birmingham. W przerywanym przez opady deszczu pojedynku polska tenisistka przegrała z Niemką 4:6, 2:6.

Rafał Smoliński
Magda Linette WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Magda Linette

24-latka z Poznania przegrała w finałowej fazie eliminacji z Amerykanką Christiną McHale, ale dostała się do głównej drabinki zawodów Aegon Classic Birmingham, bowiem z turnieju wycofała się Rumunka Simona Halep. Notowana na 33. miejscu w świecie Andrea Petković po raz pierwszy w obecnym sezonie zaprezentowała się na trawie.

Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów dobrze weszła w mecz. Pierwsze przełamanie uzyskała już w trzecim gemie, a po zmianie stron mogła jeszcze powiększyć przewagę, lecz opady deszczu sprawiły, że panie zeszły z kortu. Kiedy powróciły na niego dopiero po kilku godzinach, Petković nie wykorzystała okazji na drugiego breaka. Przewagi jednak nie oddała i całego seta zwieńczyła wynikiem 6:4.

W drugiej partii Linette nie miała już zbyt wiele do powiedzenia. Niemka zdobyła przełamanie w gemie otwarcia i od tego momentu kontrolowała przebieg wydarzeń na placu gry. W piątym gemie Petković uzyskała trzecie w meczu przełamanie, zaś po 84 minutach zwieńczyła cały pojedynek wynikiem 6:4, 6:2.

Klasyfikowana na 88. pozycji w rankingu WTA Polka nie postarała się zatem o niespodziankę i na I rundzie zakończyła zmagania w Birmingham. Petković zagra natomiast o ćwierćfinał, a jej rywalką będzie albo rozstawiona z "szóstką" Hiszpanka Carla Suarez, albo Ukrainka Andrea Petković.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)