WTA Birmingham: Andżelika Kerber i Barbora Strycova awansowały do II rundy

Niemka Andżelika Kerber pokonała Chinkę Shuai Peng w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham. Pierwszy mecz wygrała również Czeszka Barbora Strycova.

WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak

Z powodu deszczowej aury we wtorek w Birmingham udało się rozegrać tylko pięć spotkań. Oprócz Petry Kvitovej, Andrei Petković i Cwetany Pironkowej awans do II rundy wywalczyły Andżelika Kerber i Barbora Strycova. Przerwane zostały mecze Australijki Darii Gawriłowej z Brytyjką Naomi Broady, Amerykanki Christiny McHale z Czeszką Kateriną Siniakovą, Austriaczki Tamiry Paszek z reprezentantką gospodarzy Tarą Moore oraz Hiszpanki Carli Suarez z Ukrainką Eliną Switoliną. Nie udało się również dokończyć pojedynku Agnieszki Radwańskiej z Coco Vandeweghe.

Broniąca tytułu Andżelika Kerber (WTA 4) wygrała 7:6(3), 6:3 z Shuai Peng (WTA 266). W trwającym 83 minuty spotkaniu Niemka zdobyła 37 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała jedną z trzech okazji na przełamanie. Dla Chinki był to piąty w sezonie występ w głównym cyklu. W Indian Wells, Miami, Charleston, Nottingham i Birmingham udało się jej wygrać łącznie jedno spotkanie. Peng, półfinalistka US Open 2014 i była 14. rakieta globu, w drugiej części ubiegłego roku nie grała z powodu kontuzji pleców.

Barbora Strycova (WTA 30) pokonała 6:4, 7:6(7) Karolinę Pliskovą (WTA 17). Był to drugi wewnątrz czeski pojedynek w Birmingham. Wcześniej Petra Kvitova oddała pięć gemów Lucie Safarovej. W I secie Strycova od 5:0 przegrała cztery gemy z rzędu, ale zakończyła go przełamując rywalkę do zera. Do zakończenia pojedynku w II partii potrzebowała ośmiu piłek meczowych - pięć zmarnowała przy 5:4 i dwie w tie breaku. W ubiegłym roku Pliskova doszła w Birmingham do finału, w którym przegrała z Kerber w tie breaku III seta.

W trwającym dwie godziny i jedną minutę spotkaniu Strycova zaserwowała cztery asy, o jednego mniej niż jej rodaczka, oraz wykorzystała cztery z 11 break pointów. Zawodniczka z Pilzna w 2014 roku w Wimbledonie osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu. Kolejną jej rywalką będzie Heather Watson, która w poniedziałek wyeliminowała Camilę Giorgi. Strycova pokonała Brytyjkę w maju w Rzymie. Czeszka to finalistka turnieju w Birmingham z 2014 roku.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 846 tys. dolarów
wtorek, 14 czerwca

I runda gry pojedynczej
:

Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Shuai Peng (Chiny) 7:6(3), 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Karolina Pliskova (Czechy, 8) 6:4, 7:6(7)
Carla Suarez (Hiszpania, 6) - Elina Switolina (Ukraina) 7:5, 4:6, 1:0 *do dokończenia
Daria Gawriłowa (Australia) - Naomi Broady (Wielka Brytania, WC) 4:6, 4:2 *do dokończenia
Katerina Siniakova (Czechy, Q) - Christina McHale (USA, Q) 3:2 *do dokończenia
Tara Moore (Wielka Brytania, WC) - Tamira Paszek (Austria, Q) 6:4, 4:6, 2:1 *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Birmingham?