Cykl ITF: Justyna Jegiołka nie wygrała turnieju w Segedynie

Justyna Jegiołka nie sięgnęła w piątek po 14. deblowe trofeum na zawodowych kortach. W finale turnieju ITF o puli nagród 50 tys. dolarów w węgierskim Segedynie Polka i Guadalupe Perez Rojas przegrały z Cristiną Dinu i Liną Gjorcheska 6:4, 1:6, 4-10.

Rafał Smoliński

Decydujący pojedynek trwał 73 minuty. W pierwszym secie Justyna Jegiołka i Guadalupe Perez Rojas okazały się lepsze od rywalek o jedno przełamanie, ale w drugiej partii to oznaczone drugim numerem rywalki dwukrotnie postarały się o breaka.

O losach zwycięstwa zadecydował zatem super tie break, w którym Cristina Dinu i Lina Gjorcheska nie dały już Polce i Argentynce żadnych szans. Triumf 4:6, 6:1, 10-4 i mistrzowskie trofea przypadły więc Rumunce i Macedonce.

piątek, 17 czerwca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Segedyn (Węgry), 50 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Cristina Dinu (Rumunia, 2) / Lina Gjorcheska (Macedonia, 2) - Justyna Jegiołka (Polska, 3) / Guadalupe Perez Rojas (Argentyna, 3) 4:6, 6:1, 10-4