WTA Birmingham: poznaliśmy ostatnie ćwierćfinalistki. Niektóre tenisistki muszą zagrać dwa mecze w jeden dzień

Organizatorzy turnieju w Birmingham musieli czekać aż do piątku, aby móc wpisać do drabinki nazwiska wszystkich ćwierćfinalistek. Do dalszej gry awansowały m.in. Andżelika Kerber i Carla Suarez.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / MAST IRHAM

Andżelika Kerber i Daria Gawriłowa rozpoczęły swój pojedynek w czwartek, jednak przy stanie 6:5 i 30-0 na korzyść Australijki gra została przerwana z powodu obfitych opadów deszczu. Swojego meczu nie ukończyły również Carla Suarez i Andrea Petković. Wszystkie ćwierćfinalistki angielskich zmagań poznaliśmy dopiero w piątek.

Rozstawiona z numerem drugim Kerber przegrała pierwszego seta 5:7 w starciu z Gawriłową, ale okazała się lepsza w pozostałych dwóch i triumfowała 5:7, 6:2, 6:2. - Cieszę się, że odwróciłam losy meczu po przerwie spowodowanej deszczem. - powiedziała Niemka. - Niełatwo się gra przeciwko [Gawriłowej], więc jestem zadowolona, że od pierwszego punktu prezentowałam swoją grę, znów odnalazłam rytm uderzeń i zwyciężyłam w meczu, w którym przegrałam premierowego seta.

W ćwierćfinale turnieju w Birmingham Kerber spotka się z Carlą Suarez, która stoczyła nieprawdopodobny bój z Andreą Petković. Spotkanie pomiędzy Hiszpanką a Niemką zostało przerwane w czwartek przy stanie 6:4, 6:6(0-2) na korzyść niżej notowanej z tenisistek. Po powrocie na kort w piątek Suarez nie tylko doprowadziła do remisu w setach, ale również odskoczyła na 5:2 w trzecim. Operująca jednoręcznym bekhendem zawodniczka zmarnowała jednak przewagę dwóch przełamań, nie wykorzystała aż trzech piłek meczowych z rzędu i zwycięstwo zagwarantowała sobie dopiero w tie breaku.

Kolejną parę ćwierćfinałową utworzą Coco Vandeweghe, która pokonała Christinę McHale 6:3, 7:6(2) oraz Cwetana Pironkowa. Z imprezą pożegnały się dwie ostatnie Brytyjki w grze pojedynczej. Johanna Konta przegrała z Yaniną Wickmayer 3:6, 3:6, a Heather Watson okazała się słabsza od Barbory Strycovej. Belgijka i Czeszka staną po przeciwnej stronie siatki w walce o półfinał.

- Ostatnie dni, w których mecze były przerywane z powodu deszczu, to zupełnie inne doświadczenie - przyznała Watson. - Myślę, że zagrałam dzisiaj całkiem dobrze. Byłam po prostu za mało regularna. Potrzebuję tych kilku tygodni, aby dobrze się przygotować do Wimbledonu. Pomimo porażki jestem optymistycznie nastawiona - dodała.

Na piątek zaplanowano również wszystkie mecze ćwierćfinałowe. Wszystko jednak zależy od warunków pogodowych.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 846 tys. dolarów
piątek, 17 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Daria Gawriłowa (Australia) 5:7, 6:2, 6:2
Carla Suarez (Hiszpania, 6) - Andrea Petković (Niemcy) 4:6, 7:6(5), 7:6(5)
Yanina Wickmayer (Belgia) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 9) 6:3, 6:3
Barbora Strycova (Czechy) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:4
Coco Vandweghe (USA) - Christina McHale (USA) 6:3, 7:6(2)

Karolina Konstańczak z Birmingham

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)