WTA Eastbourne: Monica Puig nie przestaje zadziwiać. Portorykanka pierwszą półfinalistką

Monica Puig pokonała Kristinę Mladenović 7:6(6), 4:6, 6:3 i jako pierwsza awansowała do półfinału turnieju WTA Premier na kortach trawiastych w Eastbourne. Portorykanka zmierzy się w piątek z Agnieszką Radwańską lub Dominiką Cibulkovą.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / PAP/EPA/GERRY PENNY

Pierwszy ćwierćfinał zawodów Aegon International Eastbourne trwał aż dwie godziny i 43 minuty. W partii otwarcia wyżej notowana w światowym rankingu Kristina Mladenović trzykrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, lecz za każdym razem Monica Puig błyskawicznie odrabiała stratę. W tie breaku Francuzka miała nawet setbola, ale Portorykanka w swoim stylu nie wstrzymała ręki i obroniła się kończącym uderzeniem.

Set padł ostatecznie łupem Puig, jednak w drugim to 33. rakieta świata szybko wyszła na 5:2. Mieszkająca w Miami 22-latka odrobiła jeszcze stratę przełamania, ale tylko po to, by w 10. gemie przegrać serwis i w efekcie całego seta. Szybko się jednak pozbierała, ponieważ już w gemie otwierającym decydującą partię uzyskała breaka. Portorykanka zwyciężyła ostatecznie 7:6(6), 4:6, 6:3 i wyrównała na 2-2 stan rywalizacji z Mladenović.

Puig, obecnie 43. singlistka świata, kontynuuje dobrą postawę na kortach trawiastych. W Nottingham dotarła do półfinału, w którym lepsza była późniejsza mistrzyni, Karolina Pliskova. Z kolei w zeszłym tygodniu na Majorce pokonała ją w II rundzie mająca na koncie wimbledoński półfinał Kirsten Flipkens. Czwartkowy pojedynek z Mladenović zakończyła na "małym minusie", ponieważ skończyła 37 piłek i miała 38 błędów własnych. Francuzka odpowiedziała 48 winnerami, a do tego pomyliła się 37 razy.

Na drugim co do ważności obiekcie dokończono rywalizację w III rundzie. Karolina Pliskova potrzebowała tylko dwóch gemów do zwycięstwa po tym, jak w środę zeszła z kortu z powodu opadów deszczu przy prowadzeniu 6:2, 4:3. Misaki Doi nie sprawiła jej w czwartek żadnych problemów i Czeszka zwyciężyła 6:2, 6:4. W drugim spotkaniu Jekaterina Makarowa odwróciła losy pojedynku z Andreą Petković i triumfowała ostatecznie 3:6, 6:4, 6:0. W nagrodę Rosjanka jeszcze w czwartek powalczy o półfinał z faworytką gospodarzy, Johanną Kontą. Pliskova natomiast zmierzy się w ćwierćfinale z Jeleną Wiesniną.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)

Jekaterina Makarowa (Rosja) - Andrea Petković (Niemcy) 3:6, 6:4, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)