Kobiety także w Warszawie!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

- Jeszcze kilka miesięcy temu plan miał tylko 10 procent szans na powodzenie. Teraz jest już zupełnie realny - mówi dla Życia Warszawy były dyrektor J&S Cup Stefan Makarczyk. Pokazowy turniej w Warszawie ma odbyć się w dniach 1-4 maja, czyli w tym samym tygodniu jak w ostatnich latach J&S Cup. Nie wiadomo jeszcze, które czołowe tenisistki przyjadą do Warszawy. Pewny jest jednak udział Marty Domachowskiej i Agnieszki Radwańskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

O pokazowym turnieju w Warszawie mówiono już od kilku miesięcy. Teraz pomysł ten staje się faktem. Na kortach Warszawianki wystąpią przynajmniej dwie zawodniczki z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Do nich dołączą dwie lub trzy Polki. Na pewno w zawodach wystąpią Marta Domachowska i Agnieszka Radwańska. Możliwe, że dołączy do nich Urszula Radwańska. Młodsza z krakowskich sióstr gra w czasie pokazowego turnieju w imprezie WTA w Pradze i na liście zgłoszeń do warszawskiej pokazówki będzie zawodniczką rezerwową.

Organizatorzy poważnie myślą o sprowadzeniu do Warszawy jak najlepszych zawodniczek. - Nie zdołamy sprowadzić Justine Henin i Marii Szarapowej. Kto przyjedzie? Proszę przejrzeć sobie obecny ranking. Czy skusimy Anę Ivanovic? Całkiem niewykluczone - powiedział w dzisiejszym wydaniu Życia Warszawy Stefan Makarczyk.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Życia Warszawy"

Źródło artykułu: