Challenger Marburg: Tomasz Bednarek w półfinale, Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz odpadli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i partnerujący mu Białorusin Siergiej Betow awansowali do półfinału debla challengera w Marburg. Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz swoje zmagania zakończyli na ćwierćfinale.

Rozstawieni z numerem drugim Tomasz Bednarek i Siergiej Betow w 1/4 finału challengera w Marburgu zmierzyli się z Nicolasem Kickerem i Agustinem Velottim. Polsko-białoruski duet był faworytem pojedynku z Argentyńczykami i nie zawiódł, wygrywając 6:4, 6:4 w 62 minuty.

Półfinałowymi przeciwnikami Bednarka i Betowa będą Włosi Andrea Arnaboldi i Federico Gaio bądź oznaczeni numerem czwartym Miguel Angel Reyes-Varela z Meksyku i Amerykanin Brayden Schnur.

Do 1/2 finału nie awansowali natomiast Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz. Polacy przegrali w środę 6:7(3), 4:6 z parą Alessandro Motti / Hsien-Yin Peng. Włosko-tajwański debel o finał zagra z najwyżej rozstawionymi Jamesem Cerretanim i Philippem Oswaldem.

Marburg Open, Marburg (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro  środa, 29 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) - Nicolas Kicker (Argentyna) / Agustin Velotti (Argentyna) 6:4, 6:4

Alessandro Motti (Włochy) / Hsien-Yin Peng (Tajwan) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Adam Majchrowicz (Polska) 7:6(3), 6:4

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Piotr Świerczewski ma nadzieję na rewanż (źródło: TVP)

Źródło artykułu: