WTA Bastad: Johanna Larsson zagra o czwarty finał w imprezie, porażka Sary Errani

Szwedka Johanna Larsson pokonała 7:5, 6:1 Niemkę Annikę Beck i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Johanna Larsson (WTA 82) grała w Bastad w finale w 2011 i 2013 roku, a w ubiegłym sezonie święciła triumf. W piątek pokonała 7:5, 6:1 Annikę Beck (WTA 37) i od obrony tytułu dzielą ją już tylko dwa wygrane mecze. W I secie Szwedka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 80 minut spotkaniu wykorzystała siedem z 15 break pointów. Larsson awansowała do drugiego w tym roku singlowego półfinału w głównym cyklu.

W półfinale reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Kateriną Siniakovą (WTA 92), która wygrała 7:6(2), 6:3 z Sarą Errani (WTA 25). Włoszka z 3:5 wyszła na 6:5, ale nie udało się jej zakończyć I seta serwisem i przegrała go w tie breaku. W II partii zdołała jedynie zbliżyć się z 1:5 na 3:5. W ciągu 94 minut Czeszka cztery razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów.

Laura Siegemund (WTA 40) pokonała 7:5, 6:3 Larę Arruabarrenę (WTA 98). W ciągu godziny i 42 minut Niemka zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Awansowała ona do trzeciego w 2016 roku i zarazem w karierze półfinału w głównym cyklu (po Stuttgarcie i Bukareszcie).

Julia Görges (WTA 73) wygrała 4:6, 6:2, 6:3 z Karin Knapp (WTA 85). W trwającym godzinę i 56 minut meczu było 13 przełamań, z czego osiem na korzyść Niemki. Włoszka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 39 punktów przy swoim drugim podaniu. Görges awansowała do trzeciego półfinału w 2016 roku (po Auckland i Norymberdze). O finał zmierzy się ze swoją rodaczką Siegemund, którą pokonała 10 lat temu w Wahlstedt (ITF) w ich jedynym do tej pory spotkaniu.