ATP Gstaad: Dustin Brown pokonał Michaiła Jużnego, Feliciano Lopez lepszy od szwedzkiej nadziei

Dustin Brown w dwóch setach pokonał Michaiła Jużnego i awansował do półfinału rozgrywanego na mączce turnieju ATP w Gstaad, w którym zagra z najwyżej rozstawionym Feliciano Lopezem. Paul-Henri Mathieu przerwał serię zwycięstw Alberta Ramosa.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

Dustin Brown w turnieju ATP w Gstaad prezentuje znakomitą formę. Po wyeliminowaniu specjalistów od gry na ceglanej mączce, Juana Monaco i Thomaza Bellucciego, w piątkowym ćwierćfinale odprawił z kwitkiem doświadczonego Michaiła Jużnego. Niemiec pokonał rozstawionego z numerem siódmym Rosjanina 6:4, 6:4, ani razu nie tracąc własnego podania i wykorzystując dwie z pięciu piłek na przełamanie.

W półfinale Brown zagra z Feliciano Lopezem. W 1/4 finału Hiszpan wygrał 6:4, 7:6(2) z utalentowanym Szwedem Eliasem Ymerem. - To był bardzo trudny mecz. On jest młodym i utalentowanym tenisistą. Drugiego seta mogłem wygrać 7:5, ale nie wykorzystałem meczboli, na szczęście potem zagrałem dobry tie break - mówił najwyżej rozstawiony uczestnik J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad.

Na sześciu dobiegła końca seria wygranych meczów z rzędu przez Alberta Ramosa. Hiszpan, który w zeszłym tygodniu wygrał turniej w Bastad, w ćwierćfinale imprezy w Gstaad uległ 6:4, 3:6, 4:6 Paulowi-Henriemu Mathieu, przegrywając z Francuzem trzeci raz w karierze.

Mathieu, mistrz J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad z 2007 roku, o finał powalczy z Robinem Haase. Holender pokonał 7:6(2), 7:5, Thiago Monteiro, dla którego piątek był trudnym dniem. Przed spotkaniem z Holendrem bowiem udanie zakończył przerwany w czwartek przez opady deszczu mecz z Gillesem Simonem, ogrywając Francuza 6:2, 6:4.

- Jestem podekscytowany z powodu awansu do półfinału. Oczywiście, kiedy dochodzisz do tej fazy, zawsze chcesz więcej. Uwielbiam grać w Gstaad. Czuję się tu jak w domu. Turniej jest świetnie zorganizowany i tenisista otrzymują wszystko, czego potrzebują - powiedział Haase.

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)