ATP Atlanta: John Isner i Nick Kyrgios zniweczyli marzenia młodzieży

Najwyżej rozstawieni w turnieju John Isner i Nick Kyrgios zagrają w niedzielnym finale zawodów ATP World Tour 250 na kortach twardych w Atlancie. Amerykanin pokonał Reilly'ego Opelkę, natomiast Australijczyk był lepszy od Yoshihito Nishioki.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Jako pierwszy awans do finału zawodów BB&T Atlanta Open wywalczył Nick Kyrgios. 21-latek z Canberry zmierzył się z Yoshihito Nishioką, a o zwycięstwie w poszczególnych setach zadecydowało jedno przełamanie. O jedno więcej uzyskał reprezentant Australii, który po 95 minutach triumfował 6:3, 3:6, 6:3.

- Yoshi to świetny zawodnik, który zmusza rywali do rozgrywania większej liczby długich wymian. W trzecim secie zaprezentowałem ogromną wolę walki i teraz czuję się wspaniale. Od początku turnieju wiedziałem, że mogę zajść tutaj daleko, dlatego nie jestem zaskoczony osiągniętym wynikiem - powiedział Kyrgios.

W niedzielnym finale jego przeciwnikiem będzie starający się o czwarty z rzędu triumf w Atlancie John Isner. W sobotę rozstawiony z "jedynką" Amerykanin odparł atak notowanego na 837. miejscu w rankingu ATP Reilly'ego Opelki. Faworyt gospodarzy w swoim stylu posłał 22 asy i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Serwis 18-letniego rodaka przełamał trzykrotnie, dlatego po dwóch godzinach zwyciężył 6:7(5), 6:4, 6:2.

Isner i Kyrgios zmierzą się ze sobą po raz trzeci, a dwa poprzednie starcia wygrał Amerykanin. 31-latek z Greensboro powalczy o 11 trofeum w głównym cyklu, natomiast Australijczyk o drugie.