Challenger Trnawa: Hubert Hurkacz lepszy od półfinalisty Rolanda Garrosa

Hubert Hurkacz awansował we wtorek do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Trnawie. Polak pokonał powracającego do gry po kontuzji barku Juergena Melzera 4:6, 6:1, 6:2.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz (z lewej) WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz (z lewej)

Leworęczny Juergen Melzer to półfinalista Rolanda Garrosa 2010 i były ósmy singlista świata, ale w ostatnich latach zmagał się głównie z kontuzjami. W listopadzie 2015 roku przeszedł operację barku, a na kort powrócił dopiero w czerwcu. Organizatorzy zawodów Strabag Challenger Open przyznali mu dziką kartę.

We wtorek było widać, że 35-letni Austriak potrzebuje jeszcze trochę meczów, by poprawić formę. W pierwszym secie uzyskał co prawda przełamanie już w gemie otwarcia, po czym wygrał całą odsłonę, ale później żadnych szans nie dał mu 19-letni wrocławianin. W kolejnych setach Polak oddał Melzerowi tylko trzy gemy i po 89 minutach wygrał 4:6, 6:1, 6:2.

Hubert Hurkacz wywalczył już w Trnawie 13 punktów do rankingu ATP. W II rundzie zmierzy się w czwartek z oznaczonym czwartym numerem Hiszpanem Danielem Gimeno, który pokonał Bułgara Dimitara Kuzmanowa 6:4, 6:4.

Rywali w pojedynku o półfinał gry podwójnej poznali Adam Majchrowicz i Sander Arends. Polsko-holenderski debel spotka się z najwyżej rozstawionymi Holendrami Wesleyem Koolhofem i Matwe Middelkoopem.

Strabag Challenger Open, Trnawa (Słowacja)