WTA Quebec City: Annika Beck nie obroni tytułu. Julia Görges i Mona Barthel też odpadły

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER FOLEY  /
PAP/EPA / PETER FOLEY /

Niemki Annika Beck, Julia Görges i Mona Barthel na I rundzie zakończyły udział w turnieju WTA International w Quebec City.

Annika Beck (WTA 38) nie wykorzystała prowadzenia 6:2, 5:3 oraz dwóch piłek meczowych i przegrała 6:2, 5:7, 3:6 z Barborą Stefkovą (WTA 176). Przed rokiem Niemka zdobyła w Quebec City tytuł po zwycięstwie w finale nad Jeleną Ostapenko. W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu obie tenisistki podzieliły się po równo przełamaniami (7-7). Czeszka zaserwowała siedem asów. Kolejną jej rywalką będzie ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015 Alison van Uytvanck (WTA 112), która rozbiła 6:1, 6:2 Elicę Kostową (WTA 130).

Julia Görges (WTA 59) przegrała 4:6, 6:7(1) z Jekateriną Aleksandrową (WTA 148). W pierwszym secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 4:2, a w drugim z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W II rundzie Rosjanka zagra z Terezą Martincovą (WTA 233), która w meczu czeskich kwalifikantek wróciła z 4:6, 2:4 i pokonała 4:6, 7:5, 6:4 Barborę Krejcikovą (WTA 265).

Mona Barthel (WTA 114) uległa 6:7(7), 4:6 Francoise Abandzie (WTA 201). W pierwszym secie Niemka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, ale w nim nie miała ani jednej piłki setowej. O wyniku drugiej partii zadecydowało jedno przełamanie, jakie Kanadyjka uzyskała na 1:0. O ćwierćfinał 19-latka z Montrealu zagra z Amerykanką Jessicą Pegulą (WTA 161), którą w lutym pokonała w turnieju ITF w Rancho Santa Fe.

Naomi Broady (WTA 78) nie wykorzystała prowadzenia 3:0 w trzecim secie i przegrała 6:2, 4:6, 4:6 z Oceane Dodin (WTA 132). Brytyjka wygrała z Francuzką pojedynek na asy (13-8), ale pożegnała się z turniejem po godzinie i 48 minutach. W II rundzie 19-latka z Villeneuve d'Ascq zagra Sachią Vickery (WTA 165), która pokonała 7:6(5), 6:7(3), 7:6(7) Patricię Marię Tig (WTA 127) po dwóch godzinach i 58 minutach walki. W trzecim secie Amerykanka wróciła z 1:3, a w tie breaku obroniła piłkę meczową.

{"id":"","title":""}

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada) WTA International, kort dywanowy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 13 września

I runda gry pojedynczej:

Barbora Stefkova (Czechy, LL) - Annika Beck (Niemcy, 2) 2:6, 7:5, 6:3 Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Julia Görges (Niemcy, 4) 6:4, 7:6(1) Oceane Dodin (Francja) - Naomi Broady (Wielka Brytania, 5) 2:6, 6:4, 6:4 Francoise Abanda (Kanada, WC) - Mona Barthel (Niemcy, 6) 7:6(7), 6:4 Alison van Uytvanck (Belgia) - Elica Kostowa (Bułgaria) 6:1, 6:2 Sachia Vickery (USA) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 7:6(5), 6:7(3), 7:6(7) Tereza Martincova (Czechy, Q) - Barbora Krejcikova (Czechy, Q) 4:6, 7:5, 6:4

Czy Francoise Abanda awansuje do ćwierćfinału turnieju w Quebec City?