WTA Tokio: Dramatyczny mecz McHale z Peterson, niespodziewana porażka rozstawionej Putincewej

Christina McHale potrzebowała aż dwóch godzin i 25 minut, aby pokonać Rebeccę Peterson i awansować do ćwierćfinału turnieju w Tokio. Niespodziewaną porażkę poniosła natomiast rozstawiona z numerem trzecim Julia Putincewa.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

Christina McHale, 53. obecnie tenisistka świata, miała w czwartek spore problemy z kwalifikantką Rebeccą Peterson w spotkaniu II rundy turnieju WTA International na kortach twardych w Tokio. Pierwszego seta Szwedka wygrała 6:2, a drugiego w tym samym stosunku zapisała na swoim koncie Amerykanka. Prawdziwe emocje przyniosła decydująca partia. Wówczas reprezentantka USA serwowała na mecz przy stanie 5:4, jednak nie zdołała zwieńczyć dzieła i po chwili to jej rywalka odskoczyła na 6:5 i 30-0. Finalnie obie szykowały się do tie breaka. W nim siódma rozstawiona triumfowała 7-4.

McHale awansowała do swojego pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od rozgrywanego pod koniec lutego turnieju w Acapulco. Jej kolejną rywalką będzie Viktorija Golubić, pogromczyni Magdy Linette.

W japońskim turnieju nie ma już ani jednej tenisistki z pierwszej piątki rozstawionych. W czwartek porażkę poniosła występująca z "trójką" przy nazwisku Julia Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu przegrała z Kurumi Narą 2:6, 2:6. Kolejną rywalką Azjatki będzie Jana Cepelova.

Do najlepszej "ósemki" turnieju Japan Women's Open Tennis awansowały również Shuai Zhang i Alison Riske. Chinka pokonała Naomi Osakę 6:3, 6:2, natomiast Amerykanka wygrała z Alaksandrą Sasnowicz 6:3, 6:1. Pary ćwierćfinałowe górnej części drabinki utworzyły więc Riske i Katerina Siniakova oraz Zhang i Varvara Lepchenko.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)