ATP Sankt Petersburg: Michał Przysiężny zatrzymany w I rundzie eliminacji

Michał Przysiężny nie wygrał ani jednego spotkania w eliminacjach turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Sankt Petersburgu. Polak uległ w niedzielę Aleksandrowi Kudriawcewowi 3:6, 3:6.

Karolina Konstańczak
PAP / Marcin Bielecki

Po porażce w meczu otwarcia turnieju ATP Challenger Tour w Szczecinie Michał Przysiężny udał się do Rosji, a dokładniej Sankt Petersburga, położonego nad Zatoką Fińską. Polak wziął udział w eliminacjach zawodów ATP World Tour 250, a jego pierwszym rywalem był Aleksander Kudriawcew, 169. tenisista świata.

Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem piątym Rosjanin rozpoczął pierwszego seta od przełamania i konsekwentnie budował swoją przewagę dokładając kolejne zwycięstwa przy własnych podaniach - w sumie po drodze obronił trzy break pointy. W samej końcówce Przysiężny jeszcze raz stracił serwis, a tablica wyników pokazała rezultat 3:6 na jego niekorzyść.

W drugiej odsłonie to Kudriawcew miał spore problemy przy własnym podaniu, ale Przysiężny nie był w stanie tego wykorzystać. Polak zmarnował dwa break pointy w pierwszym gemie i aż trzy w piątym. Rosjaninowi za to wystarczyła jedna okazja, którą wypracował sobie przy stanie 4:3 na swoją korzyść. Po godzinie i 21 minutach piąty rozstawiony tenisista pokonał notowanego na 358. miejscu reprezentanta naszego kraju 6:3, 6:3 i awansował do finału eliminacji, w którym spotka się z Mischą Zverevem.

Sankt Petersburg Open, Sankt Petersburg (Rosja)