WTA Tokio: Alicja Rosolska i Nao Hibino przegrały z mistrzyniami Japan Open

Alicja Rosolska i Japonka Nao Hibino nie przeszły I rundy gry podwójnej turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Alicja Rosolska i Nao Hibino w dwóch imprezach w Tokio nie wygrały meczu. W ubiegłym tygodniu (International) uległy 2:6, 6:4, 7-10 Arinie Rodionowej i Oldze Sawczuk. Tym razem przegrały 6:7(2), 6:2, 8-10 z Shuko Aoyama i Makoto Ninomiyą, które w sobotę wywalczyły tytuł w mniejszym turnieju w stolicy Japonii.

W I secie Polka i Japonka nie wykorzystały prowadzenia 4:0. W II partii wyszły na 4:1 i tym razem nie roztrwoniły przewagi. W super tie breaku Rosolska i Hibino od początku musiały gonić wynik. Przegrywały 0-2, 2-5 i 4-7. Zbliżyły się na 7-8, ale przegrały dwa z trzech kolejnych punktów i po 88 minutach pożegnały się z turniejem.

Dla Rosolskiej i Hibino był to czwarty wspólny występ w tym roku. Jedyny mecz wygrały w Montrealu, gdy okazały się lepsze od Jeleny Ostapenko i Eliny Switoliny. Oprócz dwóch imprez w Tokio w I rundzie odpadły również z Wimbledonu.

Rosolska poniosła 16. porażkę w I rundzie debla w głównym cyklu w tym roku. Najlepszy jej rezultat to tytuł w Bastad, zdobyty w lipcu w parze z Rumunką Andreeą Mitu.

Toray Pan Pacific Open, Tokio (Japonia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
wtorek, 20 września

I runda gry podwójnej:

Shuko Aoyama (Japonia) / Makoto Ninomiya (Japonia) - Nao Hibino (Japonia) / Alicja Rosolska (Polska) 7:6(2), 2:6, 10-8