WTA Pekin: pewny awans Simony Halep, Agnieszka Radwańska poznała rywalkę w III rundzie

Rumunka Simona Halep pokonała 6:2, 6:2 Belgijkę Yaninę Wickmayer w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Problemów z awansem nie miała Dunka Karolina Woźniacka.

PAP/EPA / KIYOSHI OTA

W czterech poprzednich startach Simona Halep (WTA 5) wygrała w Pekinie łącznie trzy mecze, wszystkie w drodze do ćwierćfinału dwa lata temu. W 2012, 2013 i 2015 roku Rumunka w stolicy Chin odpadła w I rundzie. W środę oddała cztery gemy Yanine Wickmayer (WTA 56). W trwającym 59 minut spotkaniu była wiceliderka rankingu zaserwowała sześć asów, zdobyła 17 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

O drugi ćwierćfinał China Open Halep zmierzy się z Shuai Zhang (WTA 36), która wygrała 6:3, 4:6, 7:6(4) z Alison Riske (WTA 60). Chinka miała niezwykle mocne otwarcie, bo w I secie prowadziła 5:0, ale później mecz się wyrównał. W III partii reprezentantka gospodarzy wróciła z 1:4 i odniosła zwycięstwo po 2,5 godzinie walki. Zhang zdobyła o trzy punkty więcej od rywalki (99-96). Obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. W styczniu Chinka pokonała Halep w drodze do ćwierćfinału Australian Open.

W trzecim z rzędu turnieju (po Tokio i Wuhanie) dojdzie do konfrontacji Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką (WTA 22). W II rundzie China Open Dunka pokonała 6:3, 6:2 Robertę Vinci (WTA 16). W ciągu 74 minut była liderka rankingu wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Woźniacka odniosła nad Włoszką czwarte zwycięstwo w szóstym meczu i o ćwierćfinał zmierzy się z Radwańską, z którą ma bilans spotkań 9-5. Do 15. starcia obu zawodniczek dojdzie w czwartek.

Alize Cornet (WTA 58) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:2 Dominikę Cibulkovą (WTA 8). Francuzka mogła wygrać w dwóch setach, bo serwowała przy stanie 6:2, 5:4. W trwającym dwie godziny i 26 minut spotkaniu siedem razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała 10 z 19 break pointów. W ubiegłym tygodniu obie tenisistki trafiły na siebie w Wuhanie i wtedy w trzech setach lepsza była Słowaczka. W Pekinie Cornet poprawiła na 2-5 bilans meczów z Cibulkovą.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 7) wygrała 6:1, 7:5 z Misaki Doi (WTA 31). Rosjanka obroniła 11 z 12 break pointów i w III rundzie zagra z Madison Keys. Będzie to starcie dwóch tenisistek walczących o prawo gry w Mistrzostwach WTA, które odbędą się w Singapurze w dniach 23-30 października. Amerykanka wygrała ich oba dotychczasowe spotkania (Montreal 2014, Sydney 2015).

Z powodu deszczu trzy spotkania (Johanna Konta - Timea Babos, Karolina Pliskova - Daria Kasatkina i Elina Switolina - Sabina Lisicka) we wtorek się nie odbyły.

Karolina Woźniacka (Dania) - Roberta Vinci (Włochy, 13) 6:3, 6:2
Shuai Zhang (Chiny) - Alison Riske (USA, Q) 6:3, 4:6, 7:6(4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie?