Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Andy Murray: Zmniejszenie kary dla Szarapowej jest zrozumiałe

W opinii Andy'ego Murraya Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie podjął decyzję właściwą, zmniejszając karę zawieszenia dla Marii Szarapowej z 24 do 15 miesięcy.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

- Jeśli jesteś sportowcem, to masz obowiązek wiedzieć, czy lek, który stosujesz, znajduje się na liście zakazanych substancji. Meldonium na listę zakazanych substancji trafiło 1 stycznia, a więc jeszcze w grudniu sportowcy mogli stosować ten środek - mówił Andy Murray na konferencji prasowej w Pekinie.

Zgodnie z wtorkowym werdyktem Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie kara zawieszenia dla Marii Szarapowej, w której organizmie wykryto znajdujący się na liście zakazanych substancji lek meldonium, została zmniejszona z 24 do 15 miesięcy.

- Sprawa ze stosowaniem meldonium przez sportowców jest trudna i myślę, że WADA [Światowa Agencja Antydopingowa] popełniła wiele błędów. Wobec tego sądzę, że decyzja o zmniejszeniu zawieszenia dla Szarapowej jest zrozumiała - ocenił Murray.

Brytyjczyk, jeden z najbardziej zagorzałych przeciwników niedozwolonego wspomagania w sporcie, który wielokrotnie apelował o zaostrzenie przepisów antydopingowych i zwiększenie częstotliwości kontroli, ponownie podkreślił, że w tenisie nie może być miejsca dla dopingowiczów.

- Jeżeli świadomie przyjmujesz doping i zostaniesz na tym przyłapany, musisz zostać zawieszony. W sprawie z meldonium dziwnych jest wiele rzeczy. Słyszałem, że od 1 stycznia meldonium wykryto w organizmach 55 sportowców, a z tego co wiem, to lek, który zażywają osoby chorujące na serce. Dlatego to zaskakujące, że w zawodowym sporcie jest aż tak wielu sportowców mających takie problemy - dodał tenisista z Dunblane.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Żelazny: mamy do czynienia z medialnym harakiri trójki właścicieli

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
puntodebreak.com
Komentarze (1):
 • Sharapov Zgłoś komentarz
  dobrze Endi prawisz, w sytuacji Maszy było bardzo wiele czynników łagodzących a wszelkie zmiany powinny być wprowadzane z wyprzedzeniem większym niż 2-3 miesiące i rozsyłane meilem. To
  Czytaj całość
  nie była sprawa typowo koksiarska jak isiofany starają się oczerniać Maszę.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×