Cykl ITF: Piotr Matuszewski bez finału singla, ale wygrał debla z Kacprem Żukiem

Piotr Matuszewski nie zdołał awansować do finału turnieju ITF na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk, ale wspólnie z Kacprem Żukiem sięgnął po tytuł w deblu.

Rafał Smoliński
Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy

18-letni Piotr Matuszewski starał się o miejsce w premierowym finale w karierze. Wygrał nawet w stosunku 6:2 pierwszego seta meczu z rozstawionym z "dwójką" Lloydem Harrisem, ale w dwóch kolejnych partiach swoją wyższość udowodnił reprezentant RPA. Polak przegrał ostatecznie 6:2, 4:6, 2:6. Dzięki wywalczonym w egipskim kurorcie sześciu punktom zadebiutuje 17 października w rankingu ATP.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Matuszewski przystąpił wspólnie z młodszym od siebie o rok Kacprem Żukiem do walki o tytuł w deblu. Polska para pokonała rozstawiony z numerem drugim włoski duet Antonio Massara i Andrea Vavassori 6:3, 6:2 i sięgnęła po drugie mistrzostwo na zawodowych kortach. W czerwcu Biało-Czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa na kortach ziemnych w Sopocie.

finał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski (Polska) / Kacper Żuk (Polska) - Antonio Massara (Włochy, 2) / Andrea Vavassori (Włochy, 2) 6:3, 6:2