WTA Linz: Słodko-gorzki dzień Garbine Muguruzy, Anastazja Pawluczenkowa nie obroni tytułu

Garbine Muguruza doznała kontuzji kostki i nie dokończyła meczu ze Szwajcarką Viktoriją Golubić w ćwierćfinale turnieju WTA International w Linzu. Hiszpanka ma zapewniony udział w Mistrzostwach WTA w Singapurze.

PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

Garbine Muguruza (WTA 6) w piątek dowiedziała się, że zapewniła sobie prawo gry w Mistrzostwach WTA w Singapurze (23-30 października), ale to był dla niej słodko-gorzki dzień. Hiszpanka prowadziła z Viktoriją Golubić (WTA 62) 7:5, 3:6, 4:2. Mistrzyni Rolanda Garrosa poślizgnęła się i skręciła lewą kostkę. Zalała się łzami, ale po interwencji medycznej wróciła na kort. Jednak po przegraniu dwóch gemów skreczowała. W trwającym 2,5 godziny spotkaniu było 13 przełamań, siedem zaliczyła Szwajcarka.

Madison Keys (WTA 7) pokonała 6:3, 6:3 Oceane Dodin (WTA 89). W trwającym 56 minut spotkaniu Amerykanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie, jakie miała. Zaserwowała sześć asów i zdobyła 40 z 56 punktów we własnych gemach serwisowych. 19-letnia Dodin wystąpiła w drugim ćwierćfinale w głównym cyklu. W ubiegłym miesiącu w Quebec City Francuzka zdobyła tytuł.

Dominika Cibulkova (WTA 10) wygrała 7:6(3), 6:4 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 21). Słowaczka w obu setach prowadziła 5:1, ale w pierwszym zmarnowała trzy piłki setowe, by w tie breaku wrócić z 0-2, a w drugim roztrwoniła pierwszego meczbola i pozwoliła rywalce zbliżyć się na 4:5. W ciągu godziny i 54 minut finalistka Australian Open 2014 wykorzystała cztery z 10 break pointów. Pawluczenkowa nie obroni tytułu. Rok temu w finale Rosjanka pokonała Niemkę Anna-Lena Friedsam.

Carla Suarez (WTA 12) pokonała 6:4, 4:6, 6:2 Denisę Allertovą (WTA 102). Hiszpanka mogła zwyciężyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 3:1. W trwającym godzinę i 57 minut spotkaniu obie zawodniczki miały po 10 break pointów - 28-latka z Barcelony wykorzystała sześć, a Czeszka cztery. Allertova popełniła osiem podwójnych błędów.

Cibulkova, Keys i Suarez rywalizują o dwa wolne miejsca, jakie zostały do obsadzenia w Mistrzostwach WTA w Singapurze. W tej rywalizacji uczestniczy również Swietłana Kuzniecowa, która w piątek w Tiencinie awansowała do półfinału. Słowaczka, Hiszpanka i Rosjanka w przyszłym tygodniu wystąpią w Moskwie.

W półfinale halowego turnieju w Linzu Cibulkova zagra z Suarez (bilans meczów 3-2 dla Słowaczki, ale dwa ostatnie wygrała Hiszpanka). Keys zmierzy się z Golubić i będzie to pierwsze spotkanie tych zawodniczek.

Generali Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 14 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Dominika Cibulkova (Słowacja, 2/WC) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) 7:6(3), 6:4
Madison Keys (USA, 3/WC) - Oceane Dodin (Francja, Q) 6:3, 6:3
Carla Suarez (Hiszpania, 4) - Denisa Allertova (Czechy) 6:4, 4:6, 6:2
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 1) 5:7, 6:3, 4:4 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Linzu?