ATP Auckland: obroniony meczbol Marcina Matkowskiego i Aisama-ul-Haqa Qureshiego

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi powalczą o finał turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Auckland. W czwartek polsko-pakistańska para obroniła meczbola w pojedynku z Santiago Gonzalezem i Davidem Marrero.

Rafał Smoliński

Spotkanie ćwierćfinałowe zawodów ASB Classic trwało 81 minut. W pierwszym secie Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi błyskawicznie wyszli na 3:0, lecz w siódmym gemie partner szczecinianina stracił serwis. Minęło kilkanaście minut, a polsko-pakistański debel wypracował trzy setbole i przy drugiej okazji zwieńczył partię otwarcia.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Qureshi przegrał podanie już w pierwszym gemie, a ambitnie grający Santiago Gonzalez i David Marrero nie dali się sobie odebrać przewagi. Seta zakończyli zresztą w dziewiątym gemie, w którym jeszcze raz przełamali serwis Pakistańczyka.

Decydujący o losach pojedynku super tie break był bardzo wyrównany. Jako pierwsi meczbola uzyskali Gonzalez i Marrero, ale Matkowski i Qureshi wyrównali na po 9. Po zmianie stron nasz reprezentant i jego partner wypracowali sobie szansę na zakończenie spotkania i pewnie ją wykorzystali. W całym meczu triumfowali ostatecznie 6:4, 3:6, 11-9.

Oznaczeni czwartym numerem debliści awansowali do półfinału turnieju w Auckland. Ich przeciwnikami w piątkowym pojedynku o finał będą grający z dziką kartą Nowozelandczyk Marcus Daniell i Brazylijczyk Marcelo Demoliner, którzy w czwartek pokonali Hindusa Leandera Paesa i Brazylijczyka Andre Sa 6:3, 7:6(4).

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 450 tys. dolarów
czwartek, 12 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 4) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan, 4) - Santiago Gonzalez (Meksyk) / David Marrero (Hiszpania) 6:4, 3:6, 11-9

Czy Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi osiągną finał?