Australian Open: Chinki pozbawiły nadziei Alicję Rosolską i Nao Hibino

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pat Scala / Nao Hibino i Alicja Rosolska
Getty Images / Pat Scala / Nao Hibino i Alicja Rosolska
zdjęcie autora artykułu

Alicja Rosolska i Nao Hibino odpadły w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open po porażce z reprezentantkami Chin, Chen Liang i Zhaoxuan Yang.

Przez 10 lat występów w turniejach wielkoszlemowych Alicja Rosolska tylko pięciokrotnie meldowała się w drugim tygodniu rywalizacji. Tym razem w Melbourne Polka miała szansę to poprawić wspólnie z Nao Hibino, bowiem ich rywalkami w II rundzie zamiast rozstawionych z "szóstką" Yung-Jan Chan i Hao-Ching Chan zostały reprezentantki Chin, Chen Liang i Zhaoxuan Yang.

Tenisistki z Państwa Środka już od pierwszej piłki przeważały na korcie nr 15, a duet polsko-japońskich szybko stał się dla nich tylko tłem. Liang i Yang z łatwością przełamywały podanie swoich przeciwniczek i sięgnęły po zwycięstwo już po 69 minutach rywalizacji.

O awans do ćwierćfinału Chinki zagrają z rozstawionymi z "11" Yi-Fan Xu i Raquel Atawo lub zwyciężczyniami ubiegłotygodniowego turnieju w Hobart, Ralucą Olaru i Olgą Sawczuk.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród w deblu kobiet 3 mln dolarów sobota, 21 stycznia

II runda gry podwójnej:

Chen Liang (Chiny) / Zhaoxuan Yang (Chiny) - Alicja Rosolska (Polska) / Nao Hibino (Japonia) 6:2, 6:2

ZOBACZ WIDEO Maja Włoszczowska: wrzeszczałam z bólu wniebogłosy, wiedziałam, że to koniec

Źródło artykułu: