WTA Petersburg: Annika Beck lepsza od Kiki Bertens, awans Darii Gawriłowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DEAN LEWINS /
PAP/EPA / DEAN LEWINS /

Niemka Annika Beck pokonała 7:5, 3:6, 6:4 Holenderkę Kiki Bertens i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Petersburgu. Pierwszy mecz w turnieju wygrała reprezentantka Australii Daria Gawriłowa.

W I rundzie turnieju w Petersburgu doszło do konfrontacji tenisistek, które z Australian Open 2017 odpadły w I rundzie. Półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 Kiki Bertens (WTA 24) przegrała 5:7, 6:3, 4:6 z Anniką Beck (WTA 67). W trwającym dwie godziny i 19 minut spotkaniu Holenderka zaserwowała 11 asów, ale przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko 15 z 41 punktów. Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań.

Beck po raz pierwszy pokonała Bertens. Był to ich siódmy mecz, z czego drugi w 2017 roku. W Hobart Holenderka zwyciężyła 6:1, 6:2. Dla Niemki to drugi występ w Petersburgu. W ubiegłym roku w II rundzie przegrała z Belindą Bencić. Tym razem jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie Johanna Larsson (WTA 61) lub Julia Putincewa (WTA 34).

Daria Gawriłowa (WTA 26) wróciła z 3:5 w drugim secie i pokonała 6:4, 7:5 Annę Kalinską (WTA 182). W trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu reprezentantka Australii wykorzystała pięć z 13 break pointów. Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów. W II rundzie Gawriłowa zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 8), z którą ma bilans meczów 0-3.

- Nie było łatwo, ale w Australii miałam kilka długich meczów, więc teraz czuję się dosyć pewnie - powiedziała Gawriłowa, która w drodze do IV rundy w Melbourne rozegrała trzy trzysetowe spotkania. W ubiegłym sezonie w finale w Moskwie urwała Kuzniecowej trzy gemy.

Natalia Wichliancewa (WTA 115) wygrała 6:3, 6:4 z Jarosławą Szwiedową (WTA 45). Rosjanka wykorzystała trzy z pięciu break pointów. Kazaszka pozostaje bez zwycięstwa w 2017 roku. W styczniu wystąpiła w Sydney (kwalifikacje) i Australian Open.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja) WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 753 tys. dolarów poniedziałek, 30 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Annika Beck (Niemcy) - Kiki Bertens (Holandia, 7) 7:5, 3:6, 6:4 Daria Gawriłowa (Australia) - Anna Kalinska (Rosja, WC) 6:4, 7:5 Natalia Wichliancewa (Rosja, WC) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:3, 6:4

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Dominika Cibulkova (Słowacja, 2); Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3); Venus Williams (USA, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Petersburgu?