ATP Montpellier: francuski poniedziałek. Dustin Brown rywalem Marina Cilicia

Dustin Brown i Jeremy Chardy wygrali mecze I rundy halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier. Poniedziałek okazał się znakomitym dniem dla Francuzów startujących w dwustopniowych eliminacjach.
Rafał Smoliński
PAP/EPA / LUKAS COCH

Jako pierwszy w 1/8 finału zameldował się w poniedziałek Jeremy Chardy. Francuz kapitalne rozpoczął mecz z Marcelem Granollersem, ale w drugim secie to oznaczony "siódemką" Hiszpan był lepszy o przełamanie. Reprezentant Trójkolorowych zachował jednak zimną krew i wygrał ostatecznie 6:0, 3:6, 6:3. Było to ich piąte spotkanie w głównym cyklu, trzecie zwycięskie dla Chardy'ego.

W drugim pojedynku głównej drabinki Dustin Brown obronił w pierwszej partii dwa setbole, zanim pokonał w tie breaku Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza. Niemiec poszedł za ciosem w kolejnej części pojedynku i jako jedyny zdobył przełamanie. Po 83 minutach triumfował 7:6(4), 6:3. W II rundzie czeka Browna starcie z najwyżej rozstawionym Chorwatem Marinem Ciliciem.

Na korcie centralnym rozegrano również w poniedziałek wszystkie mecze finałowej fazy eliminacji. Udział w nich wzięło aż siedmiu Francuzów oraz Włoch Stefano Napolitano. Swoje spotkania wygrali zawodnicy gospodarzy - Julien Benneteau, Calvin Hemery, Kenny de Schepper i Tristan Lamasine. Do głównej drabinki dostali się jeszcze dwaj "szczęśliwi przegrani" z kwalifikacji - Vincent Millot i Gregoire Barrère.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)