ATP Montpellier: Alexander Zverev kontra Trójkolorowi

Niemiec Alexander Zverev oraz trzech reprezentantów Francji powalczy w sobotnich półfinałach halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / LUKAS COCH

W pierwszym piątkowym ćwierćfinale broniący mistrzostwa Richard Gasquet pokonał swojego rodaka Kenny'ego de Scheppera 6:2, 5:7, 6:4. Rozstawiony z "trójką" tenisista wypracował aż 22 break pointy, ale jego rywal bronił się przed stratą serwisu asami, których w sumie posłał 16.

Gasquet zdołał ostatecznie pięciokrotnie przełamać podanie De Scheppera i zwieńczyć cały pojedynek po ponad dziewięciu kwadransach. W sobotę jego przeciwnikiem będzie kolejny krajan, Benoit Paire. Francuz przebywał w piątek na korcie najkrócej spośród wszystkich półfinalistów, bowiem po rozegraniu zaledwie gema z powodu kontuzji pleców skreczował Niemiec Dustin Brown.

Piątkową sesję wieczorną otworzyło starcie Jo-Wilfrieda Tsongi z Daniłem Miedwiediewem. Rosjanin celował w drugi półfinał w obecnym sezonie, ale oznaczony "dwójką" Francuz nie dał mu żadnych szans na przełamanie. Tsonga, który nigdy nie wygrał zawodów Open Sud de France, posłał siedem asów i trzykrotnie przełamał serwis rywala. Po 67 minutach zwyciężył pewnie 6:2, 7:5.

W ostatnim meczu dnia zagrali rozstawiony z "czwórką" Alexander Zverev oraz Jeremy Chardy. W partii otwarcia Niemiec zaskoczył Francuza w 10. gemie, ale na początku drugiego seta szybko stracił podanie i nie był już w stanie odrobić straty. Kibice w hali w Montpellier bardzo chcieli, aby czterech tenisistów gospodarzy zagrało w sobotnich półfinałach, jednak zawodnik z Hamburga przełamał dwukrotnie w trzeciej odsłonie i po 98 minutach triumfował 6:4, 4:6, 6:2.

Tym samym w sobotnich pojedynkach o finał zmierzą się Gasquet i Paire (bilans 3-0 dla pierwszego z nich) oraz Tsonga i Zverev (w zeszłym roku w Szanghaju minimalnie lepszy był Francuz). Bracia Zverev powalczą wieczorem o finał debla, a ich przeciwnikami będą Hindusi Purav Raja i Divij Sharan.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)