WTA Dubaj: Elise Mertens pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej, wymagające otwarcie Moniki Puig

Kwalifikantka Elise Mertens pokonała 6:3, 6:2 Cwetanę Pironkową i to ona będzie we wtorek rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Swój mecz wygrała także Monica Puig.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT

Elise Mertens, która w Dubaju musiała przebijać się przez dwustopniowe eliminacje, pokonała w poniedziałek Cwetanę Pironkową 6:3, 6:2 po godzinie spędzonej na korcie i awansowała do II rundy głównej drabinki. 80. na świecie Belgijka będzie pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej. Przypomnijmy, że krakowianka otrzymała wolny los, więc nieco później przystępuje do rywalizacji w turnieju WTA Premier 5 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

21-letnia Mertens osiągnęła niedawno życiowy rezultat. Belgijka wygrała organizowany na początku stycznia turniej WTA International w Hobart, nie tracąc ani jednego seta, a przypomnijmy, zaczynała zmagania od eliminacji. Radwańska i tenisistka z Beneluksu zagrają ze sobą dopiero po raz pierwszy.

Do II rundy turnieju w Dubaju awansowała także Monica Puig, 42. tenisistka świata. Reprezentantka Portoryko pokonała Jarosławę Szwiedową 6:3, 4:6, 6:4. Po przegranym drugim secie mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro poprosiła o przerwę medyczną. Problemy zdrowotne nie okazały się na tyle poważne, aby nie mogła kontynuować gry. 23-latka wyszła na prowadzenie w trzecim secie 5:2, ale zakończyła mecz dopiero przy stanie 5:4, broniąc jeszcze break pointa powrotnego dla Kazaszki.

Kolejną rywalką Puig będzie rozstawiona z numerem 15. Caroline Garcia, która w I rundzie pokonała Johannę Larsson.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)