WTA Miami: Domachowska odpadła

Dwie Polki zagrają w turnieju głównym Sony Ericsson Open w Miami. Swoją szansę na dołączenie do sióstr Agnieszki i Urszuli Radwańskiej zaprzepaściła Marta Domachowska. Polka przegrała w trzech setach z Patricią Mayr z Austrii.

Adam Naruszewicz

W pierwszym secie spotkania gra była dosyć wyrównana, jednak w końcówce przeważała Austriaczka, która zwyciężyła 6:2. Zupełnie inny przebieg miała druga część spotkania, którą Domachowska wygrała 6:1. Polka zaserwowała w tej odsłonie meczu cztery asy serwisowe, z czego dwa w pierwszym gemie serwisowym.

Niestety, pomimo walki w trzecim secie to Mayr okazała się lepsza. Klasyfikowana na 79. miejscu w rankingu WTA Austriaczka wygrała 6:3, jednak w niemal każdym gemie gra toczyła się "na przewagi".

Również we wtorek mecz o awans do turnieju głównego rozgrywała Urszula Radwańska. Polka pokonała Melindę Czink i w środę lub czwartek zacznie zmagania wśród najlepszych tenisistek świata.

Wynik meczu II rundy eliminacji:

Patricia Mayr (Austria, 8) - Marta Domachowska (Polska, 21) 6:2, 1:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)