WTA Dubaj: Elina Switolina zatrzymała Lauren Davis, Anastasija Sevastova w półfinale

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:0, 6:4 Amerykankę Lauren Davis w ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Do półfinału awansowała Łotyszka Anastasija Sevastova.

PAP/EPA / STRINGER

Elina Switolina (WTA 13) po raz drugi osiągnęła w Dubaju półfinał. Rok temu w walce o finał przegrała z Sarą Errani. W czwartek w ćwierćfinale Ukrainka oddała cztery gemy Lauren Davis (WTA 46). Po gładko wygranym pierwszym secie, w drugim Switolina napotkała na większy opór rywalki. Amerykanka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówka należała do 22-latki z Charkowa. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W trzech poprzednich również lepsza była Ukrainka.

W trwającym 64 minuty spotkaniu Amerykanka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Switolina wykorzystała sześć z 11 break pointów i awansowała do trzeciego półfinału w 2017 roku (po Brisbane i Tajpej). O finał Ukrainka zmierzy się z Andżeliką Kerber lub Aną Konjuh. Jeśli tenisistka z Charkowa zdobędzie w Dubaju tytuł, w poniedziałek zadebiutuje w Top 10 rankingu.

W styczniu w Auckland Davis zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. W lutym doszła do ćwierćfinałów w Dosze i Dubaju. W poniedziałek Amerykanka awansuje na najwyższe w karierze 37. miejsce w rankingu.

Anastasija Sevastova (WTA 35) wygrała 6:4, 7:5 z Qiang Wang (WTA 76). W pierwszym secie Łotyszka wróciła z 1:3, a w drugim od 5:3 straciła dwa gemy, ale w dwóch kolejnych oddała rywalce trzy punkty. W trwającym 81 minut meczu 26-latka z Lipawy posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 35 niewymuszonych błędów. Chince zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Dla Wang był to największy ćwierćfinał w karierze. Sevastova osiągnęła pierwszy półfinał od lipca (Bukareszt). W piątek Łotyszka zmierzy się z Dunką Karoliną Woźniacką lub Amerykanką Catherine Bellis.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)