ITF Jokohama: Laura Robson wyeliminowała Paulę Kanię

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER FOLEY /
PAP/EPA / PETER FOLEY /
zdjęcie autora artykułu

Paula Kania na I rundzie zakończyła zmagania w turnieju singla zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Jokohamie. We wtorek lepsza od Polki okazała się była najlepsza juniorka świata, Laura Robson.

Zmagająca się w ostatnich latach z licznymi kontuzjami Brytyjka zajmuje obecnie 208. pozycję w rankingu WTA, ale chce szybko odzyskać należne jej miejsce w Top 100 światowej klasyfikacji. Przed wylotem do Japonii trenowała z byłym sparingpartnerem Marii Szarapowej, Dieterem Kindlmannem.

Laura Robson została w Jokohamie rozstawiona z drugim numerem. W I rundzie trafiła na Paulę Kanię, która w partii otwarcia prowadziła już 5:3. Polka nie zdołała jednak domknąć seta i przegrała po tie breaku. Sosnowiczanka nie stawiła oporu w drugiej odsłonie, w której przegrała sześć ostatnich gemów i w efekcie cały mecz 6:7(3), 1:6.

Po regulaminowej przerwie Kania wyszła jeszcze razem z Magdaleną Fręch do pojedynku deblowego. W I rundzie oznaczone czwartym numerem Polki zwyciężyły Japonki Michikę Ozeki i Yukinę Saigo 6:4, 6:3 i w czwartkowym spotkaniu o półfinał zmierzą się z Tajwanką Ching-Wen Hsu i Japonką Kyoką Okamurą.

Fręch przystąpi w środę do rywalizacji w singlu. Łodzianka nie miała szczęścia w losowaniu i już na początek trafiła na oznaczoną "trójką" Japonkę Akiko Omae.

Keio Challenger International Women's Tournament, Jokohama (Japonia) ITF Women's Circuit, kort twardy, pula nagród 25 tys. dolarów wtorek, 7 marca

I runda gry pojedynczej:

Laura Robson (Wielka Brytania, 2) - Paula Kania (Polska) 7:6(3), 6:1

I runda gry podwójnej:

Magdalena Fręch (Polska, 4) / Paula Kania (Polska, 4) - Michika Ozeki (Japonia) / Yukina Saigo (Japonia) 6:4, 6:3

ZOBACZ WIDEO: Oktawia Nowacka: nie mogłam uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę

Źródło artykułu: