WTA Bogota: Francesca Schiavone w II rundzie, Irina Falconi nie obroni tytułu. Mecz Pauli Kani przerwany

Włoszka Francesca Schiavone pokonała 6:3, 6:4 Rumunkę Patricię Marię Tig i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Bogocie. Tytułu nie obroni Amerykanka Irina Falconi. Mecz Pauli Kani w deblu został przerwany z powodu deszczu.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Francesca Schiavone (WTA 168) w Bogocie gra po raz trzeci. W 2013 i 2015 roku wygrała łącznie jeden mecz. Teraz na początek pokonała 6:3, 6:4 Patricię Marię Tig (WTA 83). W II secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 od 0:4 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym 85 minut meczu popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Kolejną rywalką Włoszki będzie Dalila Jakupović (WTA 142), która wróciła z 0:2 w II secie i wygrała 6:2, 6:4 z mistrzynią imprezy sprzed roku Iriną Falconi (WTA 103). W ciągu 64 minut Amerykanka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko cztery z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Słowenka wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Jakupović w tym roku wyeliminowała Schiavone w I rundzie turnieju w Tajpej.

Kiki Bertens (WTA 20) pokonała 6:4, 6:1 Ninę Stojanović (WTA 126). Obie tenisistki popełniły po siedem podwójnych błędów, ale Holenderka miała też pięć asów, a Serbka żadnego. Półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 zamieniła na przełamanie siedem z dziewięciu okazji. W II rundzie jest również Katerina Siniakova (WTA 38), która oddała cztery gemy Szwajcarce Jil Teichmann (WTA 208). Czeszka zgarnęła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Sara Errani (WTA 121) wygrała 6:2, 6:4 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 89). Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów, zdobyła tylko osiem z 33 punktów przy swoim drugim podaniu i dała się przełamać siedem razy. Ubiegłoroczna finalistka imprezy Silvia Soler (WTA 118) pokonała 6:3, 7:6(6) Marię Sakkari (WTA 87). W II secie Greczynka z 3:5 wyszła na 6:5 po obronie pięciu piłek meczowych. Przy 6:5, 40-0 zmarnowała trzy setbole.

Mimo problemów z pogodą udało się zakończyć wszystkie zaplanowane mecze singlowe. Z powodu deszczu przerwane zostały cztery spotkania deblowe, w tym rozstawionych z numerem trzecim Pauli Kani i Marii Irigoyen z Iriną Falconi i Grace Min. Przy stanie 5:7, 7:5, 3-2 dla Amerykanek tenisistki opuściły kort.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Sara Errani (Włochy) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 7) 6:2, 6:4
Silvia Soler (Hiszpania) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 7:6(6)
Dalila Jakupović (Słowenia) - Irina Falconi (USA) 6:2, 6:4
Sara Sorribes (Hiszpania) - Denisa Allertova (Czechy) 6:1, 7:6(4)
Irina Chromaczowa (Rosja) - Emiliana Arango (Kolumbia, WC) 6:2, 6:2
Veronica Cepede Royg (Paragwaj) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 2:6, 6:3, 6:4

I runda gry podwójnej:

Maria Irigoyen (Argentyna, 3) / Paula Kania (Polska, 3) - Irina Falconi (USA) / Grace Min (USA) 7:5, 5:7, 2-3 *do dokończenia

Czy Francesca Schiavone awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Bogocie?