WTA Indian Wells: Pierwsza runda bez większych niespodzianek

Pierwsza runda turnieju WTA w Indian Wells (z pulą nagród 2,1 mln dol.) obyła się bez niespodzianek i mecze wygrywały faworyzowane tenisistki. W drugiej rundzie zobaczymy miedzy innymi: Ashley Harkleroad, Caroline Wozniacki i Sofię Arvidsson.

Łukasz Roszak

Filigranowa Amerykanka, Ashley Harkleroad, przełamała swoją niemoc w pojedynkach z Ukrainką Tatianą Perebinis i po raz pierwszy wygrała 6:2, 6:0 w zaledwie 57 minut. W poprzednich dwóch spotkaniach lepsza była Ukrainka, która wygrała z Amerykanką między innymi we French Open w 2004. 22-letnia Harkleroad w drugiej rundzie zmierzy się z przeżywającą wyraźny spadek formy Czeszką, Lucie Safarową.

Dunka o polskich korzeniach, Caroline Wozniacki, wygrała z Melindą Czink z Węgier 6:2, 7:6(4). Po pierwszym gładko wygranym secie, Dunka miła pewne problemy z serwisem i dała się przełamać 3 razy. Na swoje szczęcie źle dysponowana tego dnia była również Węgierka, dzięki czemu Wozniacki odrobiła wszystkie straty doprowadzając do tie-breaka. Wygrała go do 4 i mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy, gdzie czeka na nią Rosjanka Maria Kirilenko.

Prawdziwą drogą przez mękę okazało się dla Sofii Arvidsson spotkanie ze 135. zawodniczką rankingu WTA Renatą Woracową z Czech. Spotkanie trwało aż dwie godziny i 23 minuty i podczas niego zawodniczki mogły się przełamać w sumie 31 razy. Ostatecznie lepiej kondycyjnie pojedynek wytrzymała Szwedka, głównie z racji tego, że Czeszka o występ w turnieju głównym musiała rywalizować w kwalifikacjach.

W innych pojedynkach awans wywalczyła między innymi Marija Korytcewa, która w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Agnieszką Radwańską (nr 10) oraz Stephanie Cohen-Aloro, której w drugiej rundzie przyjdzie się spotkać z faworytką do końcowego tytułu, Marią Szarapową(nr 4).

Shuai Peng (Chiny) - Tatjana Malek (Niemcy) 6:4, 6:3

Olga Sawczuk (Ukraina) - Jarosława Szwedowa (Rosja) 2:6, 6:4, 7:6(4)

Jill Craybas (USA) - Barbora Zahlawowa-Strycowa (Czechy, Q) 7:6(2), 6:4

Caroline Wozniacki (Dania) - Melinda Czink (Węgry, Q) 6:2, 7:6(4)

Stephanie Cohen-Aloro (Francja, Q) - Lilia Osterloh (USA) 6:1, 6:2

Sofia Arvidsson (Szwecja) - Renata Woracowa (Czechy, Q) 3:6, 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)